Kamery live
prognoza pogody

Młodzi Górale z Podhala zdobywają złoto

Mamy kolejne zwycięstwo młodych Górali z Podhala. Od piątku do niedzieli tj. od 10-12 grudnia 2023 r. w Krakowie odbywał się prestiżowy 50 Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. M. Wieczystego.

Młodzi Górale z Podhala zdobywają złoto

Okazał się on być szczęśliwy dla Tomasza Liszki z Nowego Targu i Zofii Wojtyczko z Zakopanego, którzy na co dzień trenują w Studiu Tańca CUBANA Nowy Targ, pod okiem trenera Emila Nowaka.

W trakcie turnieju nasi młodzi, zdolni Górale zaprezentowali się w czterech tańcach standardowych: Walcu angielskim, Walcu wiedeńskim, Quickstepie oraz Tangu, a także w czterech tańcach latynoamerykańskich: Cha-cha, Jive, Samba i Rumba.

W swojej kategorii wiekowej 14-15 (Junior 2) E KOMB 8T  pokonali aż 20 par, zdobywając złoty medal i zajmując pierwsze miejsce. Dodatkową nagrodą dla młodych, uzdolnionych Górali jest awans do wyższej klasy tanecznej „D”. To zwycięstwo jest efektem ciężkiej wieloletniej pracy. Jednakże jest ono dla nich szczególne, gdyż jako para tańczą ze sobą dopiero od września 2023 r.

Nowa wyższa klasa taneczna „D” zobowiązuje naszych złotych medalistów do nauki dwóch nowych tańców Paso doble i Fokstrota, aby mogli nas, po raz kolejny reprezentować na turniejach tańca towarzyskiego. 

Wielkie gratulacje!

Mat. prasowy

ag 11.12.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Krystyna 16:28 12.12.2023

Gratulacje 👏👏👏

Zobacz również