Kamery live
prognoza pogody

Młody kierowca z Ukrainy stracił prawo jazdy. Znacznie przekroczył dozwoloną prędkość

13 stycznia 2023 16:59

Przekraczanie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym jest nie tylko bardzo niebezpieczne, ale ma również konsekwencje prawne. O tym, czym skutkuje lekceważenie przepisów, przekonał się wczoraj 20-letni obywatel Ukrainy mieszkający w Polsce.

Młody kierowca z Ukrainy stracił prawo jazdy. Znacznie przekroczył dozwoloną prędkość

Jak podaje tatrzańska policja, wczoraj tuż przed g. 23.00 policjanci zakopiańskiej drogówki w miejscowości Stasikówka zatrzymali kierującego Audi. Młody kierowca z Ukrainy za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością 121 km/h stracił prawo jazdy, otrzymał 15 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2500 złotych.

Apelujemy, aby zdjąć nogę z gazu, kiedy poruszamy się po drogach. Niezależnie od ich rodzaju i ograniczeń prędkości, zawsze może czekać nas coś niespodziewanego na drodze. Nadmierna prędkość w takich sytuacjach niejednokrotnie doprowadza do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Zakopiańska drogówka zapowiada kolejne kontrole w miejscowościach w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego – apeluje policja.

źródło: KPP Zakopane

os 13.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również