Kamery live
prognoza pogody

Młody kierowca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Policjanci z nowotarskiej grupy „Speed” zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 83 km/h na terenie obszaru zabudowanego.  Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem karnym.

Młody kierowca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Policjanci z grupy „Speed” każdego dnia kontrolują przestrzeganie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami i eliminują niebezpieczne zachowania na drogach. Młody kierowca wpadł podczas piątkowych działań  „Prędkość” w miejscowości Spytkowice. 19-latek pędził 133 km/h na terenie obszaru zabudowanego, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h , nie zważając na przejścia dla pieszych, w rejonie których kierowca powinien zachować szczególną ostrożność. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna zaledwie od kilku miesięcy posiada prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie 19-latek został ukarany mandatem karnym i do jego konta przypisano 10 punktów karnych. Na najbliższe 3 miesiące stracił również prawo jazdy.

W weekend na drogach powiatu nowotarskiego, aż 7 kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość. Wszyscy kierowcy zostali ujawnieni przez policjantów ruchu drogowego z grupy „Speed”. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości od 400 do 500 złotych i przypisano do ich kont po 10 punktów karnych.  Wszyscy stracili również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

os 18.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
prawda 14:55 19.05.2021

To są gówniane kary.

Zobacz również