Kamery live
prognoza pogody

MLJ. Rozstrzygnięcie w doliczonym czasie gry

9 maja 2022 23:15
Wyciszenie Włącz dźwięk

Gol w doliczonym czasie gry zadecydował o przegranej piłkarzy Podhala Nowy Targ z Koroną Kielce w ramach rozgrywek Ligi Makroregionalnej.

Podhale Nowy Targ u19 – Korona Kielce u19 1:2 (1:0)

1:0 Krzyżak 11, 1:1 Przybysławski 48, 1:2 P. Szczepański 90+1.

Podhale: Dunaj – Hajdara, Bodziuch, Bocheńczak – Szczepański (90 Kowalczyk), Kędziora (85 Stolarczyk), Krzyżak (82 Wójciak), Burnat (62 Kaim), Paniak (57 Wydra), Styrenczak (46 Psik) – Ustupski.

Korona: Mamla – Zwoźny, Wierzchanowski (46 Świecarz), Grabarczyk – Wójcik (66 Zalinski), Słoń (46 Walkowiak), Kralak (46 P. Szczepański), Nasidłowski, Przybysławski, Przybylski – Płocica.

Sędziował: Szymon Florczyk. Żółte kartki: Hajdara, Psik, Burnat – Grabarczyk, P. Szczepański.

Prowadzenie 1:0 do przerwy dał Podhalu Kornel Krzyżak, który w 11 minucie tuż przed polem karnym Korony, przyjął piłkę zagraną z głębi pola, odwrócił się – mimo asysty obrońców – w kierunku bramki i oddał mocny, precyzyjny strzał. Goli w tej części gry mogło paść zdecydowanie więcej bo sytuacji ku temu zz obu stron było sporo. Dwie okazje ze strony Podhala miał Jakub Burnat. Za pierwszym razem jego strzał z 5 metra zblokowali obrońcy, za drugim piłka po jego uderzeniu padła łupem bramkarza.

Zaraz po przerwie – w 48 min – Korona wyrównała, po indywidualnej akcji Jakuba Przybławskiego. Kielczanie chcieli pójść za ciosem i na kilka minut przejęli inicjatywę w meczu, ale bez bramkowego efektu. Z kolei mniej więcej od 60 minuty to gospodarze zaczęli stwarzać sobie wyśmienite okazje zmarnowane jednak kolejno przez Błażeja Kaima, Wojciecha Wydrę i Wojciech Ustupskiego.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w pierwszej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę zwycięstwa zdobył dla kielczan, strzałem tuż sprzed pola karnego Piotr Szczepański.

mat. prasowy

os 09.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również