Kamery live
prognoza pogody

Mistrzynie z Nowego Targu

30 maja 2021 18:56

Po sześciu latach unihokeistki MMKS Podhale Nowy Targ ponownie sięgnęły po tytuł Mistrzyń Polski. W meczu finałowym podopieczne Arkadiusza Pysza pokonały Jedynkę Trzebiatów.

Mistrzynie z Nowego Targu

MMKS Podhale Nowy Targ – Jedynka Trzebiatów 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

Bramki: 1:0 Osmala (Timek Dziadkowiec) 3, 2:0 Mamak 7, 2:1 Hliwa (Krzywak) 10, 2:2 Kluczyńska (Cirocka) 14, 2:3 Hliwa 31, 3:3 Osmala (Kowalczyk) 36, 4:3 Cyrwus (Osmala) 43, 4:4 Kotelnicka (Drzymała) 54 , 5:4 Szewczyk 53.

Podhale: Hobot – Timek Dziadkowiec, Szewczyk, Kowalczyk, Pysz, Mamak, Gajewska, Pudzisz, Osmala, Filak, Cyrwus, Bobrowska.

Początek meczu świetny w wykonaniu Podhala, które po 7 minutach prowadziło już 2:0. Wynik – w momencie liczebnej przewagi nowotarżanek – otworzyła w Anna Osmala, a na 2:0 efektownie z dystansu trafiła Ewelina Mamak. Przyjezdne jednak jeszcze w pierwszej tercji straty odrobiły. Patrycja Gliwa i Magdalena Kluczyńska w odstępie niespełna czterech minut znalazły drogę do bramki strzeżonej przez Magdaleną Hobot. Także druga tercja remisowa. Tym razem to jednak trzebiatowianki pierwsze cieszyły się z gola. Równo w połowie tej odsłony po raz drugi tego dnia skutecznym strzałem popisała się Hliwa. W 36 minucie ponownie Podhalanki skorzystały z gry w liczebnej przewadze i po zagraniu zza bramki od Moniki Kowlaczyk, swoje drugi trafienie tego dnia zaliczyła Osmala.

Jedna z pierwszych akcji nowotarżanek w trzeciej tercji, dała im gola numer trzy. Strzał Osmali bramkarka Jedynki obroniła, ale przy dobitce Anny Cyrwus była już bezradna. Jedynka odpowiedziała w 53 minucie pięknym golem Nikoli Kotelnickiej, ale 25 sekund później prowadzenie Podhalu przywróciła – także strzałem z dystansu – Justyna Szewczyk. W 55 minucie od straty gola – po strzale Mai Mazur – gospodynie uratowała poprzeczka. Ostatnie fragmenty spotkania to rosnący napór trzebiatowianek, które jednak nowotarżanki skutecznie – przy olbrzymim udziale Hobot, ale i też sporym szczęściu – odparły i po syrenie końcowej mogły cieszyć się z drugiego w historii klubu tytułu Mistrza Polski!

MVP sezonu została Gabriela Pysz.

Maciej Zubek 30.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również