Kamery live
prognoza pogody

“Mistrzowie parkowania” odholowani

Funkcjonariusze nowotarskiej komendy odholowali wczoraj 4 nieprawidłowo parkujące pojazdy z centrum Nowego Targu. Konsekwencje jakie spotkały kierowców to mandaty, punkty karne i opłaty za holowanie.

19 sierpnia br. funkcjonariusze  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w trakcie pełnionej służby na terenie miasta Nowy Targ na ul. Kościelnej, Krasińskiego i Kolejowej ujawnili nieprawidłowo parkujące pojazdy których kierowcy nie zastosowali się do obowiązujących znaków tj. znak B36 “zakaz zatrzymywania się”  z tabliczką T-24 czyli “tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela”.  Za takie naruszenie grozi mandat  karny w wysokości 100 zł i 1 punkt karny.  Każdy z ujawnionych nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów został odholowany na parking strzeżony, natomiast kierowcy zgłosili się do nowotarskiej komendy, gdzie nałożono na nich mandaty. 

Tego dnia funkcjonariusze ujawnili 12 wykroczeń, nałożyli 9 mandatów karnych, zastosowali jedno pouczenie i sporządzili jeden wniosek do sądu o ukaranie.

Przy tej okazji , przypominamy też, że nieuprawnione parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych grozi mandat do 500 zł i 5 punktów karanych.  Dodatkowo samochód może zostać odholowany co będzie się wiązało z koniecznością opłaty. Dodać należy, że za posługiwanie się w sposób nieuprawniony kartą dla niepełnosprawnych 300 złotych.

źródło: KPP Nowy Targ

os 20.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
tomek 22:57 13.09.2021

CHCIAŁBYM NAPISAĆ ŻE NIGDY WIECEJ TAM NIE KUPUJE, TRACĄ KLIENTÓW w DEKADA NOWY TARG TU WYSTARCZYŁOBY UPOMNIENIE!!!APEL DO CHCIWYCH WŁAŚCICIELI PARKINGU UKĄPCIE I UBIERZCIE W KAMIZELKE ODBLASKOWĄ TEGO CHŁOPAKA "PARKINGOWEGO" BO JESZCZE GO KTOŚ PRZEJEDZIE.nie stać was? prosze o adres, wyśle mydło i kamizelkęWpadłem dzis do pleya dosłownie na 10 minut, wracam do auta a tu jakiś... bez kamizelki,( dobrze że w ryj nie dostał) zero oznak że to parkingowy robi zdjecia i ciśnie mi kartke za wycieraczke, "bo nie masz pan bileciku!"Jezdziłem wczesniej nigdy parking nie był płatny. Faktycznie tablica jest, niedopatrzyłem, bo jest to mało czytelny napis, i raczej sie rozgladam zeby znalezc wolne miejscE i inikt mi ani ja nikomu nie wjechać, a nie doczytywać co pod napisem "PIERWSZA GODZINA BEZPŁATNA" ale.....weż bilecikok. Dobrze że jest ta opłata bo ja miałem gdzie zaparkować, eliminuje cwaniaków,którzy zabierają miejsce klientom, tego też nie lubie, ale Tu w tym przypadku wystarczyło by upomnienie parkingowego, a tak utrwalił się pogląd że górale są chciwi, patrza jak by tylko dutki wyciągnąć z każdego.Pozostał niesmak, w du' ; pie mam ten sklep dekada , od dzisiaj tam nie kupuje, Tracicie klientów.

Miastowa 23:34 21.08.2021

Przy okazji : Ciekawe zjawisko te mandaty. Jak to jest, że niektórzy płacą abonament dla własnego auta parkującego przed swoim domem miesiąc w miesiąc, a tuż obok i dodatkowo przed przejściem dla pieszych bez wnoszenia żadnych opłat ,każdego dnia parkuje jeden lub dwa auta? Nikt tego z władz nie widzi? Ci kierowcy to prawdziwi szczęściarze urodzeni w czepku. Często pojemnik ze śmieciami wystawiony przed dom jest przesunięty, by auto ,,szczęśliwca" mogło bezkarnie parkować. Mimo, iż miejsce przed własnym domem opłacam, ( utrzymuję je głównie zimą odśnieżając , ) to chcąc zaparkować w trakcie dnia niestety nie mogę bo moje miejsce jest zajęte. Przecież jest opłacone! Abonament nie daje gwarancji postoju auta przed własnym domem?! Na przeciw wymalowanego punktu postojowego jest okno piwniczne- jedyne miejsce dostarczenia opału do budynku. To kolejne utrudnienie dla mieszkańców domu wynikające z nieprzemyślanych przepisów miejskich magików nastawionych na zyski parkingowe. Nie jestem w stanie spokojnie zamówić przywozu opału gdyż auto dostawcze nie moze podjechac pod dom.To nie w porządku względem obywateli i wbrew prawu.

Zobacz również