Kamery live
prognoza pogody

Mistrzostwo Podhala dla Viva Spajki

27 lutego 2017 20:58

W nowotarskiej Arenie, pod patronatem burmistrza Grzegorza Watychy rozegrano Mistrzostwa Podhala w piłce halowej w kategorii seniorów. Ostatecznie po to trofeum sięgnęła drużyna Viva Spajki. 

Mistrzostwo Podhala dla Viva Spajki

Do udziału w turnieju zgłosiło się 20 drużyn. 

Pierwszy dzień to eliminacje. Drużyno drogą losowania podzielono na pięć grup po cztery zespoły w każdej. Grano systemem każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich spotkań po trzy najlepsze zespoły awansowały do drugiej fazy. Tutaj znów nastąpił podział pięć grup. Tym razem bezpośredni awans już do fazy pucharowej uzyskiwali zwycięzcy. Dwa pozostałe miejsca uzupełniły dwie drużyny z najlepszym bilansem z drugich  miejsc. 

Faza grupowa większych niespodzianek nie przyniosła. Emocje rozkręciły się od ćwierćfinałów. Już w pierwszej parze los skojarzył ze sobą faworytów do końcowego triumfu. VIVA Spajki zmierzyła się z Patronami. Mecz sprostał olbrzymim oczekiwaniom. W regulaminowym czasie gry wynik był remisowy 2:2. W karnych górą była VIVA. Także w drugiej parze między Granitem Czarną Górą, a ekipą Young Team losy awansu do półfinału rozstrzygnęły się w rzutach karnych (po 18 minutach gry był remis 1:1). Ostatecznie zwycięską z tej konfrontacji wyszli Ci drudzy. Łatwą drogę do półfinału mieli Fanatycy, którzy gładko 4:0 ograli – jedną z rewelacji fazy grupowej – Echo Rdzawkę. Ostatnim półfinalistą została Sparta Spytkowice, po wygranej 3:2 z Babią Góra Lipnica Wielka. 

Jednostronny przebieg miały oba półfinały. Efektowne wygrane zaliczyły VIVA i Fanatycy. Pierwsi pokonali 5:2 Young Team, drudzy 5:0 Spartę. 

W meczu o „brąz” Sparta pokonała 2:1 Young Team. Finał zaczął się po myśli Fanatyków, których  na prowadzenie wyprowadził Szymon Bierówka. Jednak z upływem czasu coraz wyraźniej dominować zaczęła VIVA. Wyrównał Marcin Kudzia, a potem dwa trafienie Floriana Kamińskiego.

To właśnie do zdobywcy dwóch bramek w finale trafił tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Najlepszym bramkarzem wybrany został Vasyl Zhuk z Fanatyków, a po koroną króla strzelców – z 11 golami w dorobku – sięgnął gracz TS Patroni, Daniel Mikoś. 

Zwycięska drużyna odebrała czek w wysokości 1000 zł na do zrealizowania w postaci zakupu sprzętu sportowego.  Zdobywcy drugiego miejsca zadowolić się musieli sumą 600 zł, a trzeciego 400 zł. 

W uroczystości zakończenia turnieju udział brał burmistrz miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, który sprawował patronat nad dwudniowymi zmaganiami, które odbyły się w nowotarskiej Arenie przy Zespole Szkół i Placówek Technicznych. 

Ćwierćfinały: Patroni – VIVA Spajki 2:3 po karnych; Granit – Young Team 1:2 po karnych ; Echo – Fanatycy 0:4; Babia Góra – Sparta 2:3.

Półfinały: VIVA Spajki – Young Team 5:2; Fanatycy – Sparta 5:0.

Mecz o 3 miejsce: Sparta – Young Team 2:1.

Finał: Fanatycy – VIVA Spajki 1:3

Viva Spajki:  Grzegorz Szczepaniec, Dariusz Bujak, Tomasz Kołbon, Tomasz Lach, Marcin Kudzia, Krystian Kikla, Wojciech Szczerba, Florian Kamiński, Przemysław Zagata, Robert Teper, Karol Grzęda.

Fanatycy:  Vasyl Zhuk, Daniel Wajsak, Bartłomiej Morszczak, Łukasz Dudzik, Daniel Krugiołka, Szymon Bierówka, Kamil Kantor, Mateusz Hreśka.

Sparta: Dominik Blańda, Tomasz Szklarz, Dawid Możdżeń, Mateusz Gromczak, Przemysław Bielarczyk, Daniel Gromczak, Daniel Skwarek, Michał Sobczak, Szymon Główczak, Mateusz Chorąży. 

 

NT24TV 27.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również