Kamery live
prognoza pogody

Mistrzostwa Świata w Katarze – zapowiedź! (mat. sponsorowany)

22 listopada 2022 11:17

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to bez wątpienia najbardziej wyczekiwany i największy turniej piłkarski na świecie. Odbywa się on regularnie co 4 lata, a ostatnim mistrzem świata została reprezentacja Francji. Kto będzie najlepszy na boiskach w Katarze? Jak przebieg tej imprezy prognozują zakłady bukmacherskie?

Mistrzostwa Świata w Katarze – zapowiedź! (mat. sponsorowany)

Pierwszy taki turniej!

Jeszcze nigdy mistrzostwa świata w piłce nożnej nie odbywały się na przełomie listopada i grudnia. Zazwyczaj był to okres wakacyjny, jednak tym razem potrzebna była zmiana pory roku ze względu na temperatury panujące w Katarze. Rozegranie tego turnieju latem było praktycznie niemożliwe do przeprowadzenia.

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa świata odbywają się również na terenie tak małego kraju. Interesujący jest bez wątpienia fakt, że najdłuższy dystans pomiędzy poszczególnymi stadionami to około 2 godzin trasy autobusem. Do tej pory na większości turniejów o randze mistrzostw świata drużyny musiały podróżować pomiędzy miastami, a nawet państwami -samolotem. Teraz nie będzie to konieczne.

Kto jest faworytem?

Na najbliższych mistrzostwach świata w piłce nożnej po raz kolejny wystąpi reprezentacja Polski. Podopieczni Czesława Michniewicza nie są jednak faworytem do wygrania tego turnieju, a nawet do wyjścia z grupy w opinii zakładów bukmacherskich. Oferta zakładów sportowych wskazuje, że większe szanse od naszego zespołu mają, chociażby piłkarze z Argentyny, a także Meksyku.

Jeśli chodzi o drużynę, która ma największe szanse na zwycięstwo w Katarze, to na podstawie proponowanych kursów przez polskie zakłady bukmacherskie, jest to Brazylia. Canarinhos po swój ostatni tytuł sięgnęli w 2002 roku, czyli 20 lat temu. Patrząc na występy tego zespołu w ostatnim czasie, a także w meczach eliminacyjnych. Nic dziwnego, że zakłady bukmacherskie faworyzują Brazylię do zwycięstwa w tym turnieju.

W czołówce przewidywań znajduje się również reprezentacja Francji. W tym miejscu trzeba jednak wspomnieć o klątwie obrońcy tytułu, który na 3 poprzednich imprezach nie wychodził z grupy. Czy Trójkolorowym uda się przełamać tak niekorzystną passę? Patrząc tylko na jakość tego składu, a także konkretne nazwiska, nie ma wątpliwości, że jest to jeden z głównych kandydatów do zwycięstwa.

W gronie drużyn zainteresowanych wygraniem mistrzostw świata znajduje się również Argentyna. Mowa tutaj o drużynie, która w ostatnim czasie po raz pierwszy od 26 lat sięgnęła po zwycięstwo w Copa America. Prawdopodobnie będzie to ostatni mundial w wykonaniu Lionela Messiego, który bez wątpienia zrobi wszystko, aby sięgnąć po złoto. Przypomnijmy, że Argentyna zagrała w finałowym starciu w 2014 roku, ale ostatecznie musiała zadowolić się srebrnym medalem.

Interesujesz się sportem, ale bardziej ciekawią Cię wiadomości lokalne niż mistrzostwa świata? Sprawdź specjalną zakładkę, w której piszemy o regionalnym sporcie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Redakcja 22.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również