Kamery live
prognoza pogody

Mistrzostwa Małopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych – sukcesy reprezentacji powiatu nowotarskiego

12 października 2023 12:07

Mistrzostwa Małopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się 11 października 2023r. na lotnisku w Nowym Targu.

Mistrzostwa Małopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych - sukcesy reprezentacji powiatu nowotarskiego

Jest to jedna z największych imprez biegowych w Małopolsce organizowana w ramach systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. W zawodach wzięło udział ponad 110 reprezentacji szkół w 6 kategoriach wiekowych. Każda reprezentacja składa się z 6 zawodników i trenera.

Rewelacyjne wyniki osiągnęła reprezentacja powiatu nowotarskiego, która w 5 kategoriach zdobyła medale. Złoto w Licealiadzie zdobyły dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce – Zdroju (trener Wiesław Perucki). Natomiast w kategorii chłopców wicemistrzami Małopolski zostali chłopcy z Zespołu Szkół w Rabce – Zdroju (trener Marek Waśko) ustępując jedynie Szkole Mistrzostwa Sportowego z Wieliczki. W Igrzyskach dzieci w kategorii dziewcząt brąz wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu (trener Katarzyna Węgrzyn). Uczniowie “jedenastki” w kategorii chłopców byli bezkonkurencyjni zdobywając złoto. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Nowego Targu powtórzyły sukces młodszych koleżanek zdobywając również brąz natomiast w kategorii chłopców uczniowie Szkoły Podstawowej z Maniów (opiekun Zbigniew Jaworski) uplasowali się tuż za podium zdobywając tak bardzo nielubiane przez sportowców 4 miejsce. Mistrzowie województwa mają prawo wystartować w finale krajowym, który odbędzie się w Białymstoku pod koniec miesiąca. Zasłużone medale, puchary i dyplomy wręczali – Karol Skrzypiec Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Waldemar Gramek – Prezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Tadeusz Watycha – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

/źródło: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu/

redakcja 12.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również