PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Miss Podhala – rodem z Lipnicy

23 maja 2016 05:59
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Efektownie, bo I edycją Miss Polski Podhala i Miss Podhala Nastolatek zainaugurowała swoją działalność restauracja „Czarna Owca” na Nowej Targowicy. O koronę i awans do ćwierćfinału rywalizowało tam 15 półfinalistek z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. Tytuł Miss Podhala i Miss Foto zdobyła 18-letnia Marlena Karlak z Lipnicy Wielkiej.

Estradowa gala trwała kilka godzin. Startujące w konkursie dziewczęta oceniało jury 16-osobowe jury, któremu przewodniczył popularny prezenter telewizyjny Ryszard Rembiszewski.

Kandydatki na wybiegu prezentowały nie tylko swoje wdzięki, ale też ubiory włoskiej produkcji, dzieła polskich kreatorów, inspirowane folklorem łemkowskim czy śląskim. Dziewczęta występowały w koronkowej bieliźnie i kreacjach wieczorowych, ozdabiała je ręcznie robiona biżuteria. Pokazy uatrakcyjniały występy wokalne, nawet urokliwy balet.

Poza Marleną Karlak, która zdobyła prawo reprezentowania Podhala w kolejnym etapie wyborów Miss Polski, korony założono na głowy I wicemiss – 21-letniej Jessiki Dzieży z Podwilka i II wicemiss – Roksany Korwel.

Miss nastolatek została Martyna Orszulak z Nowego Targu, I wicemiss nastolatek – Weronika Solawa z Zubrzycy Górnej, a II wicemiss – Gabriela Gacek z Witowa. Swoją miss wybrała także publiczność i jest nią Jessica Dzieża z Zakopanego. Tytuł Miss Nowej Targowicy przypadł Paulinie Papież z Bańskiej Niżnej. Tytułem Miss Foto Nastolatek cieszy się Dorota Kowal z Pyzówki.

Przez kilka godzin podhalańskiej edycji restauracyjna sala była wypełniona publiką i grupami krewnych, przyjaciół, fanów, które kibicowały swoim kandydatkom, a im bliżej było ogłoszenia wyników, tym tłum stawał się gęstszy. Panny pretendujące do koron i tytułów co prawda nie dały się słyszeć w autoprezentacji, ale – poza urodą – pokazały sporo swoich uzdolnień, zapewniały też o zawodowym doświadczeniu, np. w marketingu. Zdradzały plany związane z dalszą edukacją, a pojawiła się wśród nich nawet medycyna ze specjalnością kardiochirurgiczną.

Od redakcji: Już dzisiaj zapraszamy na obszerną relację z tego wydarzenia, która niebawem ukaże się na łamach portalu nowytarg24.tv. Bądźcie z nami!

/as

NT24TV 23.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również