Kamery live
prognoza pogody

Minister zachęca do przejścia na zdalną opiekę medyczną

10 grudnia 2020 13:37

Chcemy, żeby wszyscy pacjenci w Polsce, którzy mają dodatni wynik testu na koronawirusa, byli objęci zdalną opieką medyczną. Dzięki temu łatwiej będzie można uchwycić moment, gdy dochodzi do pogorszenia parametrów pacjenta i powinien on jak najszybciej trafić do szpitala – mówił podczas konferencji prasowej dotyczącej Domowej Opieki Medycznej (DOM) dr Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Minister zachęca do przejścia na zdalną opiekę medyczną

Po pierwszych trzech tygodniach realizacji programu DOM wprowadziliśmy konieczne zmiany dotyczące kryteriów kwalifikacji pacjentów. Najważniejsze zmiany to, że pacjenci, którzy ukończyli 55 lat są automatycznie włączeni do programu DOM. Natomiast jeśli pacjent ma mniej niż 55 lat, wtedy, by otrzymać urządzenie: 

  • może zostać  zakwalifikowany przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który jest zarejestrowany w systemie DOM. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej po otrzymaniu informacji, że u pacjenta zdiagnozowano COVID-19, na podstawie wywiadu medycznego, może go zakwalifikować do programu telemonitoringu.

Dodatkową zmianą jaka została wprowadzona to to, że każdy kto posiada własny pulsoksymetr może włączyć się do programu DOM.

Podczas konferencji prasowej Pani Prof.  Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowa ds. medycyny rodzinnej podkreślała, że program Domowej Opieki Medycznej zwiększa bezpieczeństwo pacjenta zakażonego, który jest w opiece domowej. 
– Obecność pacjenta w tym programie powoduje, że opieka jest ciągła
, dlatego zachęcamy Państwa do rejestrowania się do programu DOM oraz do włączania do niego pacjentów.
Więcej informacji na stronie: www.gov.pl/dom

Razem możemy pokonać koronawirusa!

/źródło: NFZ w Krakowie/

Piotr Starmach 10.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również