Kamery live
prognoza pogody

Mieszkanka powiatu nowotarskiego zatrzymała nietrzeźwego kierującego

19 maja 2021 10:08

Godną do naśladowania postawą wykazała się mieszkanka powiatu nowotarskiego, która udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Kobieta widząc jadące „wężykiem” audi, zajechała mu drogę, wyjęła kluczyki ze stacyjki i powiadomiła policję. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kierowcy audi ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Mieszkanka powiatu nowotarskiego zatrzymała nietrzeźwego kierującego

W czwartek wieczorem, mieszkanka powiatu nowotarskiego wracając do domu swoim samochodem w Spytkowicach zauważyła jadące „wężykiem” audi.  Kierowca pojazdu, który jechał przed nią cały czas miał problem z utrzymaniem prawidłowego tory jazdy. Kobieta przypuszczała, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Zajechała mu drogę, a kiedy pojazd się zatrzymał, zobaczyła za kierownicą kompletnie pijanego mężczyznę. Natychmiast wyjęła kluczyki ze stacyjki jego samochodu, uniemożliwiając dalszą jazdę  i zadzwoniła na numer alarmowy.  37-latek jeszcze próbował przekonywać kobietę, aby ta nie wzywała policji, jednak bezskutecznie. 

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziły jej przypuszczenia. 37-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

os 19.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również