Kamery live
prognoza pogody

Mieszkanie Plus w Nowym Targu – na ostatniej prostej

Budowa bloku przy ulicy Sikorskiego w Nowym Targu dobiega końca. W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, powstaje 130 mieszkań. Lista szczęśliwców, którzy będą mogli wprowadzić się do nowego lokum miała powstać do końca lutego. Już wiadomo, że ten termin przesunie się o kilka tygodni.

Mieszkanie Plus w Nowym Targu - na ostatniej prostej

fot. PFR Nieruchomości/Facebook

Jak informuje Polska Fundacja Rozwoju, zakończyły się prace związane z elewacją, montażem wind i grzejników, tynkowaniem ścian, uruchomiono również centralne ogrzewanie.

Gotowe są również drogi dojazdowe do osiedla i parkingi. Niestety z wykonaniem nasadzeń zieleni i ułożeniem kostki musimy zaczekać na lepszą pogodę – informuje PFR. Wciąż trwają prace wykończeniowe, w tym układanie paneli, malowanie ścian, montaż drzwi oraz układanie glazury w mieszkaniach i częściach wspólnych.

Budynek jest pierwszym na Podhalu obiektem powstającym w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Projekt powstał z myślą o osobach, które znajdują się w na tyle dobrej sytuacji finansowej, że są w stanie regularnie płacić czynsz, nie mają jednak możliwości zakupu własnego lokum. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Mieszkanie na Start”, rodziny mogą liczyć na wsparcie w wysokości kilkuset złotych miesięcznie.

Mieszkanie Plus w Nowym Targu – dziś ruszył nabór wniosków

Kto skorzysta z programu?

Lista osób, które będą mogły planować przeprowadzkę do nowego bloku miała powstać do końca lutego, jednak ze względu na nieścisłości, które pojawiły się w złożonych dokumentach, termin ten przesunie się o kilka tygodni. Zainteresowanie nowymi mieszkaniami było ogromne. Złożono łącznie 977 zgłoszeń – to ponad siedmiu chętnych na jeden lokal.

Z uwagi na konieczność korekty dostarczonych dokumentów przez sporą część wnioskodawców, data publikacji listy przesunie się o około miesiąc – informuje Polska Fundacja Rozwoju. – Urząd miasta planuje opublikować ją pod koniec lutego, jednak wszystko zależy od tego, w jakim tempie osoby dokonujące korekt dostarczą prawidłową dokumentację. Prosimy o cierpliwość; będziemy Was na bieżąco informować o sytuacji – napisano na profilu organizacji na Facebooku.

Realizacją inwestycji przy ul. Sikorskiego zajmuje się spółka celowa MDR Nowy Targ Sp. z o.o. Pieniądze na budowę pochodzą ze środków Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju FIZAN, którym zarządza PFR Nieruchomości S.A. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Chemobudowa-Kraków, należąca do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości.

os 15.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Matrona Persona 22:15 15.02.2022

Do szanownego redaktora tego artykułu - lista miała ukazać się do końca stycznia a termin został przesunięty do końca lutego. Brawo za posiadanie szczegółowych informacji!

Zobacz również