Kamery live
prognoza pogody

Mieszkańcy chcą przedszkola w centrum

24 kwietnia 2018 05:06

120 osób podpisało się pod listem, jaki w dniu wczorajszym odczytany został podczas Sesji Rady Miasta przez pana Jana Siękę. Mieszkańcy – głównie rodzice małych dzieci – niepokoją się, czy na pewno uda się uruchomić przedszkole w budynku starej plebanii przy parafii św. Katarzyny, począwszy od nowego roku szkolnego, i ponaglają władze miasta w tej sprawie. Naczelnik Wydziału Rozwoju i Urbanistyki UM zapewnia, że prace są na końcowym etapie uzgodnień i postępują błyskawicznie. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, odpowiednia uchwała w czerwcu trafi pod głosowanie na Sesji Rady Miasta. 

Mieszkańcy chcą przedszkola w centrum

-Szkoda, że pan Sięka po prostu nie zadzwonił do Urzędu Miasta w tej sprawie, zamiast rozdmuchiwać sprawę na Sesji. Projekt zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego jest na końcowym etapie uzgodnień. Działamy tak szybko, jak jest to możliwe, ja i pracownicy mojego wydziału – mówi w rozmowie z naszym portalem Wojciech Watycha, naczelnik Wydziału Rozwoju i Urbanistyki Urzędu Miasta. – Jeżeli nic nie przestanie na przeszkodzie, nie będą zgłaszane uwagi np. konserwatora zabytków, projekt uchwały trafi pod obrady już w czerwcu. 

Oto pełna treść pisma skierowanego do burmistrza miasta przez grupę mieszkańców:

My, niżej podpisani, mieszkańcy Nowego Targu wyrażamy swoje zaniepokojenie brakiem działań zmierzających do przeprowadzenia zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego Nowy Targ 22 (Centrum), których celem jest umożliwienie uruchomienia przedszkola w budynku starej, obecnie remontowanej, plebanii przy Parafii pw. Świętej Katarzyny.

Od momentu podjęcia przez Radę Miasta uchwały nr XLV/426/2018 o przystąpieniu do zmiany w/w. planu minęły już ponad dwa miesiące i nie widzimy, aby w tym okresie został ogłoszony przetarg na wykonanie stosownego projektu, nie ma również wzmianki o konsultacjach społecznych dotyczących tego zagadnienia. Brak działań lub opieszałość w realizacji tej uchwały stwarza ryzyko, że nie uda się uruchomić przedszkola w tej lokalizacji począwszy od nowego roku szkolnego 2018/2019.

Stara plebania w trakcie remontu.

Brak przedszkola w centrum miasta jest dużą niedogodnością dla rodziców, którzy pracują w starej części Nowego Targu. Przedszkole w pobliżu reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 1 w znacznej mierze ułatwiłoby codzienną logistykę wożenia/prowadzenia dzieci do szkoły i przedszkola rodzinom z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. Tworzenie przyjaznej atmosfery dla rodzin z dziećmi, w obliczu niskiej liczby urodzeń winno być priorytetem dla władz naszego Miasta.

Liczymy na zrozumienie naszego stanowiska i podjęcie stosownych działań.

/0s

os 24.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również