Miejskie Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Piłce Halowej Chłopców

21 września 2018 14:56

W dniu 17 września 2018 r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Piłce Halowej Chłopców. W rozgrywkach starszej kategorii wiekowej (klasy 7-8 oraz 3 gimnazjum) wzięło udział 7 szkół, natomiast w młodszej kategorii wiekowej (klasy 4-6) wystartowało 6 nowotarskich szkół podstawowych.

Grano systemem „każdy z każdym” z podziałem na dwie grupy. W starszej kategorii wiekowej zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1. Kolejne miejsca na podium zajęły Szkoła Podstawowa nr 11 oraz IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Nowym Targu. W młodszej kategorii wygrała Szkoła Podstawowa nr 11, drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 4, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 5. Wszystkie szkoły uczestniczące w turnieju otrzymały puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Najlepsze dwie drużyny z każdej kategorii wiekowej uzyskały awans na kolejny szczebel rozgrywek, czyli powiatowe Igrzyska Ośrodka Sportowego Nowy Targ.