Kamery live
prognoza pogody

Międzynarodowy Dzień Przewodnika – w Małopolsce świętowany już po raz czternasty

21 marca 2022 15:39

Turystyka to dla nich pasja i możliwość dzielenia się swoimi pomysłami na odkrywanie historii i tradycji danego miejsca, obiektu czy regionu. Z wielką determinacją i zaangażowaniem podtrzymują zainteresowanie naszym regionem, dostosowują swoją ofertę do zmieniającego się rynku usług turystycznych i dzięki nim Małopolskę odwiedzają miliony turystów z kraju i ze świata – mowa o pracy wykwalifikowanych przewodników, którzy spotkali się z okazji wyjątkowego święta: Międzynarodowego Dnia Przewodnika. 

Międzynarodowy Dzień Przewodnika - w Małopolsce świętowany już po raz czternasty

W 14. Małopolskich Obchodach Międzynarodowego Dnia Przewodnika wzięli udział m.in. Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Grzegorz Biedroń – prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Rafał Kosowski – radny województwa, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Spotkanie, które już na stałe wpisało się w kalendarz małopolskich imprez było okazją do promocji ruchu przewodnickiego, a także do zwrócenia uwagi na wyjątkową rolę przewodników turystycznych w kreowaniu wizerunku miasta i województwa. Ponadto, podczas wydarzenia zostały wręczone Dyplomy Marszałka Województwa Małopolskiego za wkład w rozwój i promocję turystyki w Małopolsce.

Świętując dzień przewodnika warto pamiętać nie tylko o przewodnikach miejskich, ale też o tych, dzięki którym czujemy się bezpiecznie w górach, zdobywając najwyższe szczyty i podziwiając urokliwe krajobrazy. Mowa o przewodnikach beskidzkich, tatrzańskich i sudeckich. Warto dodać, że grupa małopolskich przewodników górskich posiadających wymagane uprawnienia liczy dziś już 2472 osób.

-Dzisiejsze spotkanie to doskonała okazja do uhonorowania osób, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju turystyki w naszym regionie. To właśnie przewodnik turystyczny jest tym, który oprowadza zwiedzających po muzeach i obiektach historycznych, jak i przewodzi turystów na szlakach górskich, opiekuje się nimi podczas wyjazdów, czy też planuje ich wolny czas w trakcie weekendowego zwiedzania miasta. Wszystkie te osoby łączy pasja, zaangażowanie i troska o człowieka – mówiła Iwona Gibas z zarządu województwa – To w dużej mierze dzięki Wam nasza oferta turystyczna jest tak wysoko oceniana. Jesteście Państwo naszymi Ambasadorami w bezpośrednim kontakcie z turystą – podkreśliła Iwona Gibas.

Zarząd Województwa Małopolskiego od lat inwestuje w turystykę, troszcząc się m.in. o zabytki, chroniąc je przed nieuchronnym upływem czasu czy rewitalizując nasze miasta i wsie, tak by były atrakcyjne zarówno dla mieszkańców, jak i dla odwiedzających. Turyści są zachwyceni nie tylko naszymi krajobrazami, ale przede wszystkim wyjątkowym dziedzictwem kulturowym, jak również kulinarnym. Wysoko oceniają też naszą gościnność, a także usługi przewodników, którzy odkrywają przed nimi Małopolskę, o jakiej nie czytali nawet w najlepszych przewodnikach.

źródło: UM WM

os 21.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również