PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka: Maraton Pisania Listów w KsiążKAwiarni Rezerwat

10 grudnia 2016 16:50

W dniu 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji Amnesty International organizuje Maraton Pisania Listów w obronie tych, wobec których prawa zostały złamane. Jednym z 750 miejsc w Polsce, w których organizowana jest akcja, jest nowotarska KsiążKAwiarnia Rezerwat.

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka: Maraton Pisania Listów w KsiążKAwiarni Rezerwat

To właśnie dzisiaj tysiące osób piszą listy w obronie tych, których prawa człowieka zostały złamane. Wśród bohaterów i bohaterek tegorocznego Maratonu są między innymi Annie Alfred i osoby z albinizmem w Malawi, Edward Snowden, sygnalista z USA, Ivo z Kamerunu, skazany na 10 lat za SMSa, czy Eren Keskin z Turcji, która była oskarżana ponad 100 razy.

W tegoroczny Maraton włączyła się rekordowa liczba ponad 750 miejsc w całej Polsce. Listy można pisać w szkołach, kawiarniach, bibliotekach, domach kultury, a nawet w termach. Jednym z takich miejsc jest nowotarska KsiążKAwiarnia Rezerwat przy Placu Słowackiego. 

To naprawdę działa – co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Dzięki zeszłorocznej akcji doprowadzono m.in. do uwolnienia Alberta Woodfoxa, który spędził ponad 40 lat w więziennej izolatce w USA, uniewinnienia Yecenii Armenty z Meksyku, którą poddano torturom w celu wymuszenia zeznań, a Ministerstwo Sprawiedliwości, Praw Człowieka i Promocji Obywatelskości w Burkina Faso potwierdziło zobowiązanie rządu do zlikwidowania praktyki wczesnych i przymusowych małżeństw w kraju.

Wystarczy kartka papieru i długopis, aby pomóc człowiekowi na drugim końcu świata – za pomocą tych prostych narzędzi każdy może stać się dziś obrońcą praw człowieka!

Akcja w Rezerwacie trwa do niedzieli, 11 grudnia włącznie. 

opr. os

 

NT24TV 10.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również