Kamery live
prognoza pogody

Miasto szuka wykonawcy toru rowerowego pumptrack

2 sierpnia 2021 17:09

Ma powstać tuż obok miasteczka rowerowego przy ul. Sikorskiego i być jedną z kolejnych atrakcji dla miłośników dwóch kółek – ale nie tylko. Tor pumptrack ma umożliwiać jazdę także na deskorolkach, rolkach czy hulajnodze. Zaprojektowany został w wersji “easy pump” – dla dzieci i początkujących. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie tej rowerowej atrakcji. 

Miasto szuka wykonawcy toru rowerowego pumptrack

“Stwarza możliwości obycia z rowerem, rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową bez względu na wiek” – czytamy w materiałach przetargowych. Tam też znajdujemy informację o tym, że asfaltowy tor rowerowy pumptrack będzie składał się z “garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania”.

Przeszkody toru wraz z zakrętami utworzą zamkniętą pętlę po której można jeździć w obu kierunkach. Dla maksymalnego wykorzystania terenu zaprojektowano liczne odnogi i alternatywne linie przejazdu. W rejonie toru zaplanowano umieszczenie ławek, tablicy informacyjnej, koszy na śmieci oraz stacji naprawy rowerów. 

Oferty w przetargu można składać do 12 sierpnia 2021, termin wykonania inwestycji to 90 dni od daty podpisania umowy. 

źródło: materiały przetargowe UM Nowy Targ

os 02.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również