Kamery live
prognoza pogody

Miasto planuje wprowadzić strefę płatnego parkowania na Alejach

23 maja 2021 01:38

Podczas poniedziałkowej sesji, radni podejmą uchwałę, która będzie pierwszym krokiem w kierunku objęcia strefą płatnego parkowania miejsc postojowych przy Al. Tysiąclecia na odcinku od ul. Krzywej do ul. Kilińskiego. 

Miasto planuje wprowadzić strefę płatnego parkowania na Alejach

Aby móc wprowadzić strefę płatnego parkowania w ciągu drogi krajowej, konieczne jest zawarcie porozumienia pomiędzy burmistrzem a krakowskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w sprawie przekazania ograniczonego zarządzania ciągu chodnika wraz z zatoką  postojową. 

-Konieczność wprowadzenia strefy płatnego parkowania wynika ze znacznego deficytu miejsc postojowych przy instytucjach użyteczności publicznej, zlokalizowanych w tym rejonie, takich jak Miejski Ośrodek Kultury, Bank Pekao S.A., Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., Urząd Skarbowy, biura poselskie oraz punkty handlowe – czytamy w uzasadnieniu uchwały – Aktualnie miejsca parkingowe blokowane są samochodami parkującymi przez dłuższy czas, wyłączając je z użytkowania dla klientów wymienionych instytucji, utrudniając w ten sposób ich funkcjonowanie. 

Zadanie utworzenia strefy zostanie powierzone Zakładowi Gospodarczemu Zieleni i Rekreacji. Środki na utrzymanie  zatoki (odśnieżanie, sprzątanie, usytuowanie i utrzymywanie koszy na śmieci itp.) będą pochodziły z pozyskanych przychodów. 

os 23.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również