Kamery live
prognoza pogody

Miasto Nowy Targ i Gmina Szaflary stawiają na rozwój narciarstwa biegowego!

23 stycznia 2019 22:38
Wyciszenie Włącz dźwięk

Zima w tym roku wyjątkowo dopisała. Pokrywa śnieżna wynosząca kilkadziesiąt centymetrów pozwoliła przygotować szlaki narciarstwa biegowego w rejonie nowotarskiego lotniska i Rezerwatu Przyrody Bór na Czerwonem. Oprócz dobrze znanej biegaczom trasy wokół rezerwatu, w tym sezonie po raz pierwszy można również biegać po Szlaku Wokół Tatr. Szlak zaczyna się przy Ranczo LOT w Nowym Targu i biegnie do Szaflar i miejscowości Bór, gdzie łączy się ze szlakiem prowadzącym z lotniska.

Również gmina Szaflary przygotowała na swoim terenie szlak łączący centrum Szaflar ze szlakiem narciarstwa biegowego oplatającego Bór na Czerwonem. Dodatkowa na błoniach za kościołem św. Andrzeja w Szaflarach czeka na początkujących biegaczy pętla szkoleniowa do stylu klasycznego.

Przebiegi szlaków zostały zaprezentowane na —-> mapce poglądowej.

Miasto Nowy Targ i Serce Podhala – Gmina Szaflary to dwie podhalańskie gminy, które stawiają na rozwój narciarstwa biegowego.

W tym roku warunki są jak marzenie. Nic tylko biegać!

mat. prasowe

Mega weekendy na biegówkach!

os 23.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również