Kamery live
prognoza pogody

Mega weekendy na biegówkach!

20 stycznia 2019 17:05

W tym roku Nowy Targ mocno postawił na ferie zimowe pod znakiem aktywności fizycznej, zapewniając dzieciom cały szereg sportowych zajęć. Basen, ślizgawka, dyskoteka na lodowisku, darmowa nauka jazdy na łyżwach prowadzona przez trzy różne grupy na dwóch lodowiskach, przejażdżki psimi zaprzęgami – to aktywności, które wypełniają skierowaną do dzieci ofertę. Znajdują się w niej również bezpłatne zajęcia z profesjonalnym Instruktorem Narciarstwa Biegowego SiTN PZN. Grupę dzieci z klas V-VIII wraz z instruktorką Katarzyną Maciążek złapaliśmy dzisiaj podczas treningu na nowotarskim lotnisku. 

Mega weekendy na biegówkach!

-Narciarstwo biegowe jest sportem dla wszystkich – zapewnia pani instruktor Katarzyna MaciążekI dla tych maluszków, powiedzmy od 3-4 roku życia i dla każdej następnej kategorii wiekowej. Świadoma nauka zaczyna się mniej więcej od 6 roku życia. Akurat grupa, jaką mam w okresie ferii, trzech weekendów to jest grupa dzieciaków od V-VIII klasy. Każda grupa, jaką dostaję, jest świetna – podkreśla pani instruktor.

Miasto Nowy Targ i Gmina Szaflary stawiają na rozwój narciarstwa biegowego!

Z zajęć zadowolone są również dzieci. Mimo zmęczenia po kilkukilometrowym treningu, chętnie uczyli się dzisiaj profesjonalnego obrotu o 180 stopni na nartach biegowych, a jeden z młodych narciarzy z okazji jutrzejszego święta wystosował do swojej babci szczególne zaproszenie:

-Babciu, chodź na biegówki – zaapelował. 

Więcej na temat aktywnych ferii na biegówkach – w najbliższym “Przeglądzie Tygodniowym” . 

/os

os 20.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również