Medalowe zdobycze młodych karateków z Yokuzuny

26 marca 2018 21:23
W Hali MOSiR w Krośnie z udziałem zawodników nowotarskiej Yokuzuny, został zorganizowany Ogólnopolski Turniej Karate przez Klub Sportowy BUDO.

Zgromadził on 178 zawodników z 17 klubów Karate.

Udział wzięły reprezentacje klubów Karate Kyokushin z: Brzozowa, Dębicy, Gromnika, Kolbuszowej, Krosna, dwa kluby z Krakowa, Leżajska, dwa kluby z Mielca, Nowego Sącza, Nowego Targu, Starego Sącza, Ropczyc, Tarnobrzega, Tarnowa i Wojnicza.

W kategoriach wiekowych dzieci i młodzieży do 18 lat rozegrano  14 kategorii kata i 21 kategorii kumite rozdając 140 statuetek i 30 medali.
Turniej był okazją do nagrody dla sensei Filipa Szellera w uznaniu jego osiągnięć. Zostały wręczone również podziękowania dla sponsorów oraz Przewodniczącej Komisji Kultury i Sportu pani Annie Dubiel która uczestniczyła w dekoracji zwycięzców.

Z YOKOZUNY w turnieju wystartowało 6 zawodników i zdobyli oni aż 9 medali. Zuzanna Mroczka brąz w kata i srebro w kumite, Jan i Franciszek Kamińscy złoto w kata w swoich kategoriach, Eryk Wyrostek srebro w kumite, Nadia Wyrostek złoto w kumite i brąz w kata, Adam Gniadek brąz w kumite i złoto w kata.