Kamery live
prognoza pogody

Matura AD 2017 – w I LO prawie bez stresu (video)

11 maja 2017 08:25
Wyciszenie Włącz dźwięk

Rozpoczęte 5. maja egzaminy maturalne potrwają niemal do końca miesiąca. Młodzież z I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu - szkoły, którą odwiedziliśmy z kamerą - podchodzi do nich w poczuciu, że jest dobrze przygotowana. Emocje też jakby mniejsze niż w poprzednich latach, ale matura to wciąż krok w dorosłość i czas wyboru dalszej drogi.

Spośród 10 szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat nowotarski (bo w mieście działa jeszcze prywatne liceum, organem prowadzącym dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego jest ministerstwo, a Technikum Budowlane w Lipnicy Wielkiej powadzi gmina) – w liceach do matury przystąpiło w zasadzie 100 procent absolwentów. W technikach odsetek mierzących się z maturalnym egzaminem spada do 80 procent. Na 2.113 absolwentów wszystkich placówek ponadgimnazjalnych w całym powiecie, maturę postanowiło zdawać 1.505 osób. W tej liczbie jest prawie 200 młodych ludzi, którzy chcą poprawić wynik, by dostać się na wymarzony kierunek studiów.

/asz

NT24TV 11.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również