Kamery live
prognoza pogody

Matura 2019 – seria fałszywych alarmów bombowych dotarła na Podhale

7 maja 2019 13:16

Choć wczorajszy, pierwszy dzień egzaminów maturalnych upłynął na Podhalu spokojnie, dziś seria fałszywych alarmów bombowych dała się tu mocno we znaki. Nowotarska policja odnotowała aż 11 tego typu zgłoszeń ze szkół, w których odbywały się egzaminy maturalne. Maile z fałszywymi alarmami bombowymi dotarły do 6 szkół średnich z Nowego Targu oraz do placówek w Szczawnicy, Lipnicy, Rabce, Krościenku i Jabłonce. 

Matura 2019 - seria fałszywych alarmów bombowych dotarła  na Podhale

-Na wszystkie zgłoszenia reagowaliśmy, szkoły zostały sprawdzone, nie było podstaw do przeprowadzenia ewakuacji, w związku z czym dzieci normalnie przystąpiły do egzaminu. Staraliśmy się wykonać wszystkie czynności przed godziną  9 – mówi Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

-Rano wszystkie sale maturalne były zaplombowane – mówi maturzysta z jednej ze szkół średnich z Nowego Targu – Może nie tyle jest to stresujące,  co wybija z rytmu, bo jednak każdy z nas się do tego przygotowuje i chce to zdać.

Na razie nie wiadomo kto rozsyłał maile z fałszywymi informacjami, czy była to indywidualna osoba, czy część zorganizowanej, ogólnopolskiej akcji. 

-Będziemy prowadzić czynności, mające ustalić kto wysyłał te fałszywe alarmy. Nie wiadomo,czy była to jedna osoba, czy zorganizowana akcja. Wczoraj odbyło się to w innych miejscach Polski, dzisiaj doszło na Podhale.  

Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara od 6 mies. go 8 lat pozbawienia wolności.

/os

fot. arch. nowytarg24.tv

 

os 07.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również