Kamery live
prognoza pogody

Mateusz Morawiecki z wizytą w Małopolsce

24 marca 2021 09:52

Premier Polski Mateusz Morawiecki wraz z przedstawicielami rządu i wojewodą małopolski Łukaszem Kmitą wizytują dziś nasze województwo. Najpierw odwiedzili Wadowice i giganta spożywczego Maspex, następnie udali się do Stryszawy. Powód wizyty to pandemia, rządowe tarcze dla przedsiębiorców i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą żołnierzy poległych w II wojnie światowej. 

Mateusz Morawiecki z wizytą w Małopolsce

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Produkują napoje, dżemy i makarony. Swoje zakłady produkcyjne mają umiejscowione w całej Polsce. Są największym pracodawcą w regionie. Maspex, bo o nim mowa, jest jedną z największych firm w Europie Środkowo – Wschodniej w segmencie produktów spożywczych. W głównej siedzibie firmy gościł premier Mateusz Morawiecki, któremu towarzyszył wojewoda małopolski Łukasz Kmita, poseł Filip Kaczyński oraz prezes zarządu Grupy Maspex Krzysztof Pawiński.

Trudne czasy pandemicznie dotknęły również branże spożywczą. Dzięki licznym programom wsparcia firma Maspex skorzystała z pomocy rządowej. Polscy przedsiębiorcy w ramach wsparcia mogą skorzystać z Tarczy Antykryzysowej, Tarczy Finansowej PFR 2.0, a także Tarczy Branżowej. Rząd na ochronę polskich firm i miejsc pracy przeznaczył do tej pory ponad 199 mld zł.

– Jedynym sposobem na powrót gospodarki do normalnego trybu funkcjonowania jest zwalczenie epidemii. Czekamy na ten powrót do normalności, ale żeby to się ziściło potrzebujemy szczepionek i zachowania reguł bezpieczeństwa – mówił premier Mateusz Morawiecki.

– W tym trudnym czasie mikro i małe firmy chcą utrzymać zatrudnienie, a średnie i większe deklarują większe – per saldo – nowe zatrudnienie. To cieszy mnie szczególnie, że zachowujemy stabilność rynku pracy – dodał premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu odwiedził również Zakrzów w gminie Stryszów, gdzie wraz z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą, posłem Filipem Kaczyńskim i wójtem Stryszowa Szymonem Dumanem złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą żołnierzy poległych w obronie ojczyzny w czasie II wojny światowej.

/źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie/

Piotr Starmach 24.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również