Kamery live
prognoza pogody

Marszałek z wizytą w Muzeum Tatrzańskim (zdjęcia)

14 marca 2022 22:14

Kończy się remont gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego. Otwarcie nowych ekspozycji dla zwiedzających zaplanowano na 1 lipca 2022 roku. Witold Kozłowski, marszałek Województwa Małopolskiego odwiedził nowe pomieszczenia muzeum jeszcze przed ustawieniem ekspozycji.

Marszałek z wizytą w Muzeum Tatrzańskim (zdjęcia)

Wnętrza gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego zmienią się nie do poznania. Od piwnic po najwyższe piętra powstaną nowe ekspozycje oraz sale wystawiennicze. Powstała także wielka sala na wystawy tymczasowe, której brakowało w centrum miasta.

Nowością będzie gabinet naukowy patrona muzeum, dr Tytusa Chałubińskiego. Wyświetlany będzie także film pokazujący w jaki sposób powstały Tatry.

Remonty nie tylko gmachu głównego, ale także pozostałych filii muzeum, to olbrzymie przedsięwzięcie – To jest inwestycja powyżej 35 mln zł. O remontach zaczęliśmy myśleć w 2013 roku. Trwały prace koncepcyjne i pozyskanie środków, co nie było łatwe przy tak dużej kwocie. Pozyskaliśmy środki z dwóch programów unijnych. Do tego doszedł wkład województwa małopolskiego i rozpoczęliśmy prace twarde, czyli projekt remontu, projekt wystaw. Gmach główny, to jeden z elementów remontu, który obejmował w sumie dziewięć naszych muzeów i galerii sztuki, które wchodzą w skład sieci Muzeum Tatrzańskiego – zaznacza Anna Wende-Surmiak.

 

 

Redakcja 14.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również