Kamery live
prognoza pogody

Marszałek Witold Kozłowski spotkał się z hokeistami

2 stycznia 2022 20:11

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski spotkał się z przedstawicielami nowotarskiego środowiska hokejowego. Spotkanie miało miejsce pod koniec grudnia w agendzie UMWM w Nowym Targu. Najważniejszym tematem był obchodzony w 2022 roku jubileusz 90-lecia legendarnych “Szarotek”.

Marszałek Witold Kozłowski spotkał się z hokeistami

Główne obchody zaplanowane są na listopad 2022 roku – tutaj m.in. w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu odbędzie się uroczysta gala tego utytułowanego Klubu Hokejowego. Działacze zaprosili do współorganizowania tych ważnych dla całej Małopolski wydarzeń Marszałka Witolda Kozłowskiego i wręczyli mu pamiątkową koszulkę z numerem 1 w barwach nowotarskich Szarotek.

Sportowy akcent pojawił się również podczas spotkania Marszałka Witolda Kozłowskiego z Marcinem Ratułowskim wójtem Czarnego Dunajca.

-Rozmawialiśmy o akcjach takich jak „Już pływam” czy „Jeżdżę z głową”. To programy skierowane do młodzieży z terenu gminy Czarny Dunajec, które pomagają w zdobyciu umiejętności pływackich, ale i pozwalają stawiać pierwsze kroki młodym ludziom na nartach czy na snowboardzie. Tutaj np. zajęcia odbywały się cyklicznie na dwóch stokach narciarskich w Czerwiennym na Budzu i na Długiej Polanie w Nowym Targu. Nauka pływania z kolei objęła dzieci z klas od I do III Szkół Podstawowych gminy Czarny Dunajec – mówił marszałek Witold Kozłowski.

Rozmowa samorządowców dotyczyła również dofinansowania remontów dróg rolniczych oraz projektowanej obwodnicy Czarnego Dunajca. Dzisiejszy dyżur Marszałka Kozłowskiego w Nowym Targu zakończyło spotkanie z Janem Dydą, wójtem gminy Krościenko nad Dunajcem.

źródło: UMWM

os 02.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również