Kamery live
prognoza pogody

Marszałek chce zawiesić współpracę z nowotarską PPUZ

Marszałek Witold Kozłowski złoży do Rady Naukowej ds. Strategicznych Kierunków Rozwoju Małopolski wniosek o zawieszenie współpracy z Podhalańską Państwową Uczelnią Zawodową w Nowym Targu. Powodem są doniesienia o nieprawidłowościach oraz konflikt pomiędzy kadrą profesorską. 

Marszałek chce zawiesić współpracę z nowotarską PPUZ

Przypomnijmy, że z inicjatywy Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz Rektorów Uczelni Małopolski w maju 2021 roku, podpisano porozumienie o współpracy, między Województwem Małopolskim a wieloma małopolskimi uczelniami wyższymi: Akademią Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie, Akademią Ignatianum w Krakowie, Akademią Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie, Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Politechniką Krakowską im. T. Kościuszki, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II, Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej, Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Podhalańską Państwową Uczelnią Zawodową w Nowym Targu, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie i Małopolską Uczelnią Państwową im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Później dołączyły do niej jeszcze dwie uczelnie: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie oraz krakowska Akademia Muzyczna.

Na mocy podpisanego porozumienia powołana została Rada Naukowa ds. Strategicznych Kierunków Rozwoju Małopolski, której przewodniczy rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. UEK dr hab. Stanisław Mazur. Obecnie Rada liczy 16 członków. 

Zawieszenie współpracy z PPUZ miałoby obowiązywać do momentu wyjaśnienia wszelkich nieprawidłowości na PPUZ w Nowym Targu.

źródło: UM WM

os 20.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Oli 18:13 20.02.2022

Jakiego podejście użyją rebelianci usunięci z Uczelni I kogo jeszcze zaangażują, mściciel harnaś nie odpuszcza. Widać jak coraz bardziej opada z sił, to ostatnie jego podrygi. W chwili obecnej nie mam żadnych wątpliwości, że dla takich osób nie ma miejsca na uczelni. Marszałek niech zajmie się sprawami które należą do jego kompetencji , należy Panu Marszałkowi zwrócić uwagę, że Uczelnia posiada autonomię i Marszałkowi wara od uczelni. Jak może osobą piastująca tak wysokie stanowisko jak Marszałek Województwa posiadająca wiedzę o nieprawidłowościachna uczelni nie zawiadamia odpowiednich organów powołanych do wyjaśniania nieprawidłości tylko składa wniosek o zawieszenie współpracy uczelni z Radą Naukową na podstawie doniesień. Panie Marszałku niech Pan nie reprezentuje tylko jednej strony , na tym etapie należy Panu zarzucić brak obiektywizmu . Od Marszałka należy oczekiwać minimum uczciwości.

Zobacz również