Maraton Podhalański 2018 – przeszedł do historii

15 maja 2018 16:06

Blisko 130 zawodników w niedzielę rano przy bezchmurnym niebie stanęło na starcie w Nowym Targu i Bańskiej Niżnej, by wziąć udział w tegorocznej edycji Maratonu Podhalańskiego.

Maraton Podhalański 2018 - przeszedł do historii

By zmagać się dystansem, dużym przewyższeniem i mocno operującym słońcem – które jak co roku zapewniają organizatorzy. Na osłodę mieli roztaczający się przed oczami widok za milion dudków – czyli nasze najpiękniejsze polskie góry Tatry.

Biegli przez Ludźmierz, Maruszynę i Ząb by na mecie w Zakopanem często resztkami sił wtulić się w ramiona najbliższych i wspólnie z innymi zawodnikami świętować sukces jakim niewątpliwe jest walka z własnymi słabościami.

Zwycięzcą Maratonu Podhalańskiego 2018 w klasyfikacji mężczyzn został Bochnak Maciej z Raby Wyżnej natomiast wśród kobiet wygrała Ginszt Renata z Augustowa.

Półmaraton Podhalański 2018 zwyciężył Gałdyn Kamil z Szaflar,a w klasyfikacji kobiet Mejka Małgorzata z Lubawy.

Słowa uznania należą się jednak wszystkim zawodnikom którzy podjęli walkę na tym najtrudniejszym maratonie asfaltowym w kraju.

Za pomoc w organizacji organizatorzy dziękują powiatom Nowotarskiemu, Tatrzańskiemu, urzędowi Miasta Nowy Targ, MOSiR Zakopane oraz firmie Opel Marimex z Nowego Targu.

Relacja z wydarzenia – w wiadomościach sportowych Nowotarskiej Telewizji Kablowej, tuż po “Przeglądzie Tygodniowym”.

źródło: UM Nowy Targ