Kamery live
prognoza pogody

Małopolska TOUR i 18. Jarmark Podhalański – widowiskowe połączenie

20 sierpnia 2018 02:52

18. Jarmark Podhalański, a jednocześnie prawdziwe święto miłośników “dwóch kółek”, czyli Małopolska TOUR. Połączenie imprez zgromadziło na Rynku tłumy nowotarżan i nie tylko, którzy oprócz podjęcia się rowerowych zmagań mogli m. in. podziwiać wyczyny profesjonalistów, odbyć przejażdżkę na zabytkowym rowerze lub wziąć udział w losowaniu z atrakcyjnymi nagrodami. Gwiazdami sportowej niedzieli były zespoły The Dumplings i Happysad.

Małopolska TOUR i 18. Jarmark Podhalański - widowiskowe połączenie

W samo południe mieszkańcy Nowego Targu wraz z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Jackiem Krupą i Burmistrzem miasta Grzegorzem Watychą na czele, tłumnie wyruszyli na tour po okolicznych ścieżkach rowerowych. Wśród rowerzystów byli również ci najmłodsi, którzy mimo upału, dzielnie przemierzali nawet długie dystanse. W czasie, gdy uczestnicy rajdu pokonywali kolejne kilometry, na scenie pojawili się Betty & Bobas oraz zespół regionalny Mali Śwarni.

W ramach Małopolska TOUR oraz jarmarku, odbywały się również pokazy i konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz przedstawiający w ciekawy sposób historię roweru, w ramach którego, specjalnie wyszkoleni rowerzyści prezentowali swoje umiejętności w jeździe na ogromnych bicyklach.

Wystartowali – Małopolska Tour już w Nowym Targu (galeria+video)

Emocji nieustannie dostarczały pokazy dirt jumpingu. Biorący w nich udział profesjonalni zawodnicy startujący w Pucharze Świata, przy żywiołowej muzyce prezentowali ewolucje na rowerach MTB i BMX oraz na rolkach. Odbyły się także widowiskowe pokazy rowerowe Trial.


To jednak nie koniec atrakcji. W ramach Małopolska TOUR na Rynku znalazł się również Blender Bike – czyli specjalny rower stacjonarny z podłączonym blenderem oraz wydzielona strefa dla dzieci, gdzie odbywały się m. in. zajęcia artystyczne czy malowanie twarzy. Najmłodsi mogli również wziąć udział w zawodach rowerowych oraz konkursie plastycznym oraz otrzymać nagrody z rąk marszałka województwa i burmistrza miasta.

Jednym z głównych punktów tego dnia było także losowanie. Nagrodą był motocykl, który trafił w ręce nowotarżanina. W drodze kolejnego konkursu wyłoniono również zwycięzcę roweru oraz nagrody specjalnej od Aeroklubu Nowy Targ – przelotu nad Nowym Targiem. Nagrodę wręczyli Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Barnaś oraz Burmistrz Grzegorz Watycha.

Na koniec – zespoły The Dumplings oraz Happysad dostarczyły zgromadzonym na płycie nowotarskiego Rynku niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji, kończąc tym samym 18. Jarmark Podhalański.

/ak

 

Aleksandra Kokalik 20.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również