Kamery live
prognoza pogody

Małe rączki sprzątają – nie za siebie…

24 kwietnia 2023 15:15

NOWY TARG. Trwająca w Nowym Targu od niedawna akcja „sprzątanie świata” miała wyjątkowo sympatyczną odsłonę. Dzieciaki z dwóch przedszkoli: Fiku Miku i Niebieska Kokardka oraz młodzież z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych zebrały aż 28 worków wszelkiego rodzaju śmieci. 

Małe rączki sprzątają  - nie za siebie…

Rękawice ochronne co prawda były za duże na małe rączki, ale te niedogodność najmłodsi zbieracze – pod okiem swoich opiekunek i radnej Kasi Wójcik – nadrobili entuzjazmem i efektywnością.  Ich radość z faktu, że mogą się wykazać i zrobić pożyteczną robotę – zaiste była duża.

Sprzątany był tym razem rejon Alei Tysiąclecia – wzdłuż „dzikiego” przejścia od Alei do ul. Ku Studzionkom oraz okolice ronda im. Jana Pawła II, przy „Biedronce”.  Może przykład tych najmłodszych i tych specjalnej troski ruszy sumieniem „starych” śmieciarzy. No bo przecież nie krasnoludki wyrzucają te odpady gdzie bądź…

Przypominamy: chętni do udziału w akcji mogą zgłosić się po rękawice i worki do wydziału gospodarki odpadami w Urzędzie Miasta, deklarując przy tym datę i miejsce pozostawienia worków do obioru.

(asz)

Fot. uczestnicy akcji

Anna Szopińska 24.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również