Kamery live
prognoza pogody

„Małe Pieniny” gościnnie w Dobczycach

17 stycznia 2023 15:58

Dziecięcy zespół regionalny „Małe Pieniny” wraz z grupą śpiewaczą „Pienińskie Nucicki” oraz „Muzyką Jaśka Kubika” wystąpili gościnnie na Koncercie Świątecznym w Regionalnym Centrum Oświatowo – Sportowym w Dobczycach.

„Małe Pieniny” gościnnie w Dobczycach

Zaprosiła nas do Dobczyc, jako gościa specjalnego, Beata Czajka – Rolińska, kierownik Sekcji Wokalnych: MGOKiS Dobczyce oraz „Young Stars” – mówi Joanna Piszczek, kierownik zespołu „Małe Pieniny”.

Dziecięcy zespół z Krościenka nad Dunajcem, działający przy Centrum Kultury i Promocji oraz Związku Podhalan wystąpił na koncercie świątecznym, jako pierwszy. Na inaugurację zaśpiewał pastorałkę pt. „Ubrały się góry”. A potem były już kolejne kolędy i pastorałki śpiewane wspólnie z innymi zespołami i solo, takie jak np. „ Jak w Betlejem”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy koncertu zaśpiewali dwie kolędy: „Oto o północy” i „Tylko taka noc”.

Krościenko nad Dunajcem w Dobczycach promowali rodzice dzieci z zespołu. Na przygotowanym specjalnie stoisku rozdawali materiały promocyjne gminy Krościenko nad Dunajcem.

Nawiązaliśmy partnerstwo i współpracę z Regionalnym Centrum Oświatowo – Sportowym, dzięki temu w ramach wymiany kulturalnej i sportowej przyjadą do nas do Krościenka nad Dunajcem teraz zespoły i sportowcy w Dobczyc – wyjaśnia Joanna Piszczek, kierownik zespołu „Małe Pieniny”.

mat. nadesłane

 

os 17.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również