Kamery live
prognoza pogody

Majówka rozpoczęta, ogromne korki w kierunku Zakopanego

1 maja 2021 13:05

Dwie i pół godziny wynosi obecnie podróż z Krakowa do Zakopanego. Najtrudniej pokonuje się odcinek przy skrzyżowaniu w Klikuszowej. Aby rozładować tworzące się tam korki Policja kieruje ruchem drogowym.

Majówka rozpoczęta, ogromne korki w kierunku Zakopanego

Fot. GDDKiA w Krakowie

Jeszcze około godziny 11:00 korek w stronę Zakopanego zaczynał się na dwupasmowej części “Zakopianki” w Chabówce a kończył na światłach w Klikuszowej. Tysiące turystów z różnych części Polski od wczoraj zjeżdża na Podhale. Zatory na głównej arterii Podhala tworzyły się zarówno wczoraj popołudniu, późnym wieczorem, a także dziś nad ranem. Teraz sytuacja z godziny na godzinę się polepsza – wyłączono sygnalizację świetlną w Klikuszowej, a ruchem kierują policjanci. Mimo to zmotoryzowani musza nastawić się na wolną jazdę; podróż z Rabki-Zdroju do Nowego Targu wynosi obecnie prawie 50 minut. 

Kierowcy jadący od strony Krakowa – chcąc ominąć korki – mogą w Chabówce skręcić w kierunku Raby Wyżnej i kierować się na objazd przez Czarny Dunajec w stronę Zakopanego. Jest jeszcze możliwość skorzystania z tzw. “Chyżnianki” – wówczas droga do stolicy Polskich Tatr wiedzie przez Jabłonkę, Czarny Dunajec i następnie Kościelisko.

redakcja 01.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również