Kamery live
prognoza pogody

Macierzyństwo – malarstwo i rzeźba ze zbiorów MOK

29 maja 2017 06:26

W holu głównym MOK od piątku, 26 maja, można oglądać wystawę "Macierzyństwo - malarstwo i rzeźba ze zbiorów MOK". Zgromadzono na niej obrazy, rzeźby i ceramiki przedstawiające kobietę, w różnych rolach i na różnych etapach życia. Kobietę - młodą dziewczynę w pełni urody, w zalotach, kobietę - matkę, kobietę spracowaną i starszą. Kobietę zmysłową i rozmodloną, boginię płodności i Matkę Bolesną, nieutuloną w żalu nad ciałem Syna.

Macierzyństwo - malarstwo i rzeźba ze zbiorów MOK

Temat macierzyństwa, bliski każdemu z nas, podejmowali z zaangażowaniem zarówno amatorzy – jak Mieczysław Słowakiewicz, Zofia Czubertnatowa i Czesława Pala, jak i wykształceni w sztukach plastycznych – Czesław Jałowiecki, Piotr Chodorowicz czy Marianna Beleć-Kuskowska. Prace, bardzo różne w wyrazie, łączy prawdziwość – uważne, współodczuwające spojrzenie na kobiecość i macierzyństwo. Wystawa będzie czynna do końca czerwca. Zapraszamy!

NT24TV 29.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również