Kamery live
prognoza pogody

Maciej Pospieszynski kolejną gwiazdą IX Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

4 sierpnia 2017 07:41

Człowiek o niezwykłej pasji i determinacji w dążeniu do zamierzonego celu, który dzięki treningom, talentowi i miłości do akrobacji zdobył najważniejsze światowe trofea lotnicze (w ciągu 5 lat około 15 medali Mistrzostw Świata i Europy). Pytany o swoje osiągnięcia, zwykle się uśmiecha i mówi „najważniejsze to robić to co się kocha – reszta przyjdzie z czasem”.

Maciej Pospieszynski kolejną gwiazdą IX Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Maciej Pospieszyński od najmłodszych lat rozwijał swoją pasję związaną z lotnictwem. Jego zainteresowania krążyły wokół akrobacji. W wieku 17 lat rozpoczął szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Warszawskim, gdzie szybko okazało się, że jest utalentowanym uczniem. W 2000 roku uzyskał uprawnienia do wykonywania akrobacji Wyczynowej (Unlimited). W kolejnym sezonie zadebiutował jako najmłodszy zawodnik Mistrzostw Polski. W 2004 roku zadebiutował w Mistrzostwach Europy – wtedy właśnie jego sportowa kariera nabrała tempa.

W następnych latach Maciej trenował pod okiem wybitnych Trenerów: Adama Michałowskiego, Tadeusza Mężyka i Jerzego Makuli, zdobywając medale Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, aż wreszcie, w 2012 roku – tytuł Mistrza Świata akrobacji szybowcowej w klasie Unlimited oraz złote medale za program znany i program nieznany. W roku 2014 Maciej po raz drugi sięgnął po tytuł Mistrza Świata zdobywając złote medale za program dowolny i program nieznany.

Maciej Pospieszyński to czasem szalony pasjonat biegający z głową w chmurach, zawsze optymista, a przede wszystkim osoba otwarta na innych ludzi, Mistrz który chętnie dzieli się swoją wiedzą z młodszymi i mniej doświadczonymi zawodnikami. W 2014 roku jego uczeń – Michał Andrzejewski zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie Advanced. Maciej Pospieszyński i Michał Andrzejewski tworzyli wtedy grupę Akrobacyjną AVIOMET na dwóch szybowcach – jedyną w Polsce i jedną z kilku na świecie. Grupa Akrobacyjna cieszyła się powodzeniem i uznaniem, nie tylko wśród widzów uczestniczących podczas pokazów, ale również u innych pilotów prezentujących swoje umiejętności. W tym roku Maciej przesiada się na najlepszy na świecie samolot akrobacyjny Extra 330 SC, zakupiony przez Qualitium motor oil, na którym ma w planach „wystartować” po kolejne tytuły.

Nowotarska publiczność będzie mogła podziwiać umiejętności Macieja tylko w niedzielę.

zdjęcia: Ewa Stomżyńska

www.pikniknowotarski.pl

NT24TV 04.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również