Kamery live
prognoza pogody

Ludźmierska z by-passem – tylko dla cierpliwych

15 czerwca 2020 21:16

NOWY TARG. Może poniedziałek po „długim weekendzie” był feralny dla ruchu samochodowego na kierunku wschód-zachód w Nowym Targu, a może taka już będzie nasza codzienność… Praktycznie przez cały dzień zator zaczynał się już od ronda przy Dekadzie, a kończył na wysokości b. kombinatu.

Ludźmierska z by-passem – tylko dla cierpliwych

By-pass ul. Ludźmierskiej, stworzony na czas przebudowy torowiska w ciągu tej arterii (od 1. do 25. czerwca), na wniosek miasta, jest zdecydowanie korzystniejszą alternatywą całkowitego zamknięcia tranzytowej i bardzo ruchliwej drogi.

Ułożony z betonowych płyt, spowalnia jednak ruch, a przy czterech sygnalizacjach świetlnych na ok. kilometrowym odcinku od Dekady do wysokości osiedla Na Skarpie – zatory tworzą się tym szybciej, im większa jest intensywność ruchu. I do 25. czerwca kierowcom przemierzającym tę trasę nie pozostaje nic innego niż uzbroić się w cierpliwość.

Wykonawcy przebudowy torowiska spieszą się jak mogą, pracują pod presją czasu. Trudno jednak liczyć, że nadejście wakacji poprawi sytuację, gdyż na czas kanikuły prace zostaną przerwane, natomiast ruszą pociągi na linii do Zakopanego i szlaban znów będzie częściej opadał.

Wielu poruszających się tą trasą ma świadomość, że bez rozwiązań tak radykalnych, jak tunel pod Ludźmierską czy wiadukt nad arterią – płynności ruchu poprawić się nie da. 

(asz)

 

Anna Szopińska 15.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również