Kamery live
prognoza pogody

“Limba w Tatrach” Leona Wyczółkowskiego w kolekcji Muzeum Tatrzańskiego

15 października 2017 18:26

"Limba w tatrach" to obraz, który artysta namalował w czasie pobytu w Zakopanem w 1917 roku. Teraz dzięki wsparciu finansowemu na jego zakup, dzieło możemy zobaczyć w Muzeum Tatrzańskim. Uroczyste odsłonięcie obrazu nastąpiło w czwartek, 12 października. 

Prezentacja obrazu odbyła się w gmachu głównym muzeum. Dzieło będzie prezentowane do 7 stycznia 2018 roku.

Zakupiony obraz namalowany został w 1917 roku, a przedstawia bardzo charakterystyczny motyw tatrzański – limbę na tle górskiego zbocza.

Leon Wyczółkowski, malarz i grafik, to jeden z najwybitniejszych polskich artystów. Jego sztuka, tworzona przez blisko sześćdziesiąt lat, przypadła na kilka epok artystycznych, które w twórczości Wyczółkowskiego harmonijnie się ze sobą łączyły i przenikały. Cechą charakterystyczną jego indywidualności były nieustanne poszukiwania własnych i ciągle nowych środków ekspresji. Zostawił kilka tysięcy dzieł o wszechstronnej tematyce, tworzył prawie we wszystkich technikach malarskich i graficznych. Istotną treścią jego malarstwa były kolor i światło

źródło: UM WM

fot. gw

NT24TV 15.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również