Lider za mocny dla “Szarotek”

30 stycznia 2018 22:44
Po dwóch kolejnych zwycięstwach, tym razem hokeiści TatrySki Podhala w meczu 36 kolejki spotkań PHL przegrali aż 1:6 wyjazdowe starcie z GKS Tychy
Lider za mocny dla

Najwięcej działo się w pierwszych 15 minutach tego spotkania. Wtedy padły aż cztery gole. Tyszanie objęli prowadzenie w 7 min po strzale Mateusza Bepierszcza. „Szarotki” odpowiedziały w 12 min, grając w … liczebnym osłabieniu. Krzysztof Zapała przegrał co prawda starcie sam na sam z Johnem Murrayem, ale skuteczną dobitką popisał się Marcin Kolusz. Radość nowotarżan z wyrównującej bramki trwała ledwie 58 sekund. Po tym czasie Michel Cichy odzyskał prowadzenie dla gospodarzy trafiając do nowotarskiej bramki z najbliższej odległości. Minęło kolejnych 62 sekund i tyszanie prowadzili już 3:1. Mateusz Gościński wygrał pojedynek „oko w oko” z Przemysławem Odrobnym.

Druga tercja zaczęła się od wybronionego przez nowotarżan podwójnego liczebnego osłabienia. Zaraz po wyjściu z ławki kar, Oskar Jaśkiewicz, mógł zdobyć gola kontaktowego dla Podhala. Znalazł się sam przed Murrayem, ale pokonać go nie zdołał. Potem zaznaczyła się przewaga tyszan, której udokumentowaniem był ich czwarty gol. Tym razem Odrobnego, strzałem po lodzie pokonał Mateusz Bryk.

W trzeciej tercji gole – konkretnie dwa – zdobywali też tylko tyszanie. W 46 min po podaniu zza bramki Cichego, na listę strzelców wpisał się Alex Szcxzechura, a w 55 min po wymianie podań z Kamilem Kalinowskim, wygraną gospodarzy przypieczętował Radosław Galant.

GKS Tychy – TatrySki Podhale 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

Bramki: 1:0 Bepierszcz (Cichy) 7, 1:1 Kolusz (Zapała) 12, 2:1 Cichy (Jeziorski) 13, 3:1 Gościński (Pociecha) 15, 4:1 Bryk (Kogut) 33, 5:1 Szczechura (Cichy, Bepierszcz) 47, 6:1 Galant (Kalinowski) 56,

Sędziował: Mariusz Smura z Katowic.

Kary: 8 – 24 min (w tym 10 min dla Samarina za niesportowe zachowanie)

GKS Tychy: Murray – Pociecha, Ciura, Galant, Kalinowski, Witecki – Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Woźnica – Kotlorz,  Kaznadziej, Bepierszcz, Cichy, Szczechura oraz Gazda, Kogut, Komorski, Jeziorski

Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Tomasik, Kolusz, Zapała, Kondraszow – Sulka, Samarin, Gruszka, Ogorodnikow, Biezais – K. Kapica, Pichnarcik, Różański, Neupauer, M. Michalski – Wsół, Mrugała, P. Michalski, Siuty, Svitac.