Kamery live
prognoza pogody

“Leśny Dzień Dziecka” w Rabce-Zdroju

26 maja 2023 22:38

Nadleśnictwo Nowy Targ serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu pn. „Leśny Dzień Dziecka” w Rabce-Zdroju! Już 1 czerwca o godz. 11:00 spotkajmy się w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju.

 

W tym wyjątkowym dniu, młode pokolenie będzie miało okazję zapoznania się z pracą leśnika i poszerzenia wiedzy na temat otaczającego nas lasu. Wspólnie sprawdzimy, jakie tajemnice kryje las, a także poznamy metody zrównoważonego rozwoju stosowane w gospodarce leśnej od wielu lat. Podczas obchodów „Leśnego Dnia Dziecka” dla najmłodszych, ale i również tych starszych, zaplanowano szereg atrakcji, które swoją formą będą łączyć edukację z praktyczną wiedzą przyrodniczo-leśną. Przygotowane zostanie stanowisko promocyjno-edukacyjne Lasów Państwowych, na którym przez cały okres trwania wydarzenia, pracownicy służby leśnej będą edukować na różne tematy związane z ich pracą i zainteresowaniami.

Dla wszystkich dzieci zaplanowano pytania konkursowe, których nagrodą będzie talon na darmową porcję lodów lub watę cukrową!

Wśród atrakcji zaplanowano:

– pokaz sokolnika

– pokaz wozu bojowego i quada straży pożarnej

– pokaz pierwszej pomocy

– wystawę psów myśliwskich

– animacje dla najmłodszych w tematyce leśnej (malowanie twarzy i bańki)

– dmuchaną zjeżdżalnię oraz dmuchane miasteczko

– konkurs z talonami na darmowe lody i watę cukrową

– zajęcia edukacyjno-promocyjne prowadzone przez pracowników nadleśnictwa

 

Serdecznie zapraszamy,

Wspólnie spędźmy ten dzień w leśnym klimacie!

os 26.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również