Kamery live
prognoza pogody

LemON i Jagoda Kret – znamy pierwsze gwiazdy Jarmarku Podhalańskiego

8 lipca 2022 10:40

Miejskie Centrum Kultury podało do oficjalnej wiadomości informację na temat pierwszej z muzycznych gwiazd 20. Jarmarku Podhalańskiego. Wiadomo, że 12/13 sierpnia na rynku w Nowym Targu wystąpi grupa LemON. Swój udział na oficjalnym profilu potwierdziła także pochodząca z naszego miasta artystka Jagoda Kret, która wraz z zespołem pojawi się na jarmarkowej scenie w sobotę, 13 sierpnia. 

LemON i Jagoda Kret - znamy pierwsze gwiazdy Jarmarku Podhalańskiego

LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta.

Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. O najbardziej alternatywnej w dyskografii zespołu płycie pt. ,,Tu”  Marek Niedźwiecki napisał: „wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”.

Utwory takie jak ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro”, ,,Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów.

Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy.

LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).

Igor Herbut – zarówno solowo jak i z zespołem – gościnnie współpracował z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Adam Sztaba, Jacek Cygan, Jan Borysewicz, Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska, Sebastian Karpiel-Bułecka, ma także na koncie wspólne projekty z młodymi arystami sceny niezależnej: Ralphem Kamińskim, Hanią Rani (Tęskno), Sorry Boys, a także światowej sławy gruzińskim zespołem Rustavi.

Jagoda Kret to charyzmatyczna wokalistka i songwriterka pochodząca z gór – konkretnie z Nowego Targu. Jej twórczość to zbiór “brudnych”, gitarowych, bluesowo-rockowych brzmień inspirowanych amerykańskim folkiem. Jest finalistką III edycji muzycznego show “The Voice of Poland”. 2 grudnia 2021 roku wydała debiutancki album zatytułowany “O samym braku stabilności”. Nowotarżanie znają Jagodę z występów w cyklu koncertów “Nowotarżanie dla Nowotarżan”. Bierze udział w tegorocznej trasie “Męskiego Grania”. 

20. Jarmark Podhalański – MCK potrzebuje od miasta wyższej dotacji na organizację

os 08.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również