Kamery live
prognoza pogody

Lekko przyprószyło i znowu problemy

5 marca 2021 10:48

“Zakopianka” zakorkowana, trudne warunki na drogach bocznych, a nawet zablokowany ruch w Chabówce. Tak wyglądał dzisiejszy poranek na Podhalu po tym, jak w ciągu nocy spadło ok. 5 cm śniegu.

Lekko przyprószyło i znowu problemy

Fot. GDDKiA w Krakowie, Bartłomiej Rapacz, czytelnicy

Zaczęło się od niebezpiecznego zdarzenia w Chabówce. Tam od jadącej ciężarówki odpięła się naczepa, a następnie przebiła barierki oddzielające oba pasy ruchu. Ruch został częściowo zablokowany – pojazdy nie mogły poruszać się pasami przeznaczonymi do lewoskrętu. Po ponad godzinie naczepa została usunięta przez służby drogowe.

Problemy dosięgły także kierowców poruszających się drogami lokalnymi. Samochody miały trudności z podjazdem pod wzniesienie w Rdzawce, Sieniawie oraz Pyzówce. W tej pierwszej miejscowości kilkanaście samochodów zablokowało przejazd przez około pół godziny. Część z nich poruszała się na letnim ogumieniu.

Duże korki tworzą się na tzw. “Zakopiance”. Odcinek z Rabki Zdroju do Nowego Targu pokonuje się obecnie w niecałą godzinę, z kolei podróż z Krakowa do Zakopanego zajmie nam około trzy godziny. Zatory tworzą się w Skomielnej Białej, Szaflarach, Poroninie i przede wszystkim na odcinku Rdzawka – Nowy Targ. To właśnie w rejonie skrzyżowania w Klikuszowej najdłużej kierowcy muszą odstać. 

Zator na “Zakopiance” to kumulacja trudnych warunków pogodowych (wolna jazda, nieodpowiednie ogumienie), weekendowym najazdem turystów na Podhale oraz wypadkiem w rejonie Niwie. Tam około godziny 10:00 doszło do czołowego zderzenia śmieciarki z samochodem osobowym. W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby. Obecnie Policja ustala szczegóły zdarzenia.

Dziękujemy naszym czytelnikom za nadesłane zdjęcia do redakcji!

Fot. GDDKiA w Krakowie, Bartłomiej Rapacz, czytelnicy

 

redakcja 05.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również