Kamery live
prognoza pogody

Lego, haft i ludowe instrumenty – ciekawa oferta zajęć w Krościenku

21 lutego 2023 11:34

Atrakcyjne zajęcia z programowania Logo – Wedo, a także haftu i nauki na instrumentach ludowych prowadzone są w Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Lego, haft i ludowe instrumenty - ciekawa oferta zajęć w Krościenku

Podczas zajęć muzycznych dzieci i dorośli poznają tajniki gry na instrumentach ludowych, takich jak skrzypce i basy pod okiem nauczyciela dyplomowanego Mariana Jarosza i mistrza tradycji Jana Kubika, znanego regionalisty. W zajęciach uczestniczy w sumie 26 osób, w tym 7 dorosłych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Z kolei zajęcia haftu adresowane są do dzieci z klas od I do V ze Szkół Podstawowych. Dzieci uczą się na nich haftu płaskiego i pełnego. Ćwiczą takie rodzaje haftów jak: krzyżykowy, Janina, łańcuszkowy, sznureczek, mereżka i gałązkowy. Zajęcia te są kontynuacją tych, które odbywały się w ferie. Spodobały się one bowiem wówczas na tyle uczestnikom, że poprosili, aby były prowadzone także po zakończeniu ferii. Obecnie bierze w nich udział 8 osób.

Warto przypomnieć, że podczas ferii dzieci mogły uczestniczyć nie tylko w zajęciach haftu, ale i programowania Lego – Wedo, które są także kontynuowane oraz zajęć tanecznych, poznając tajniki tańca latynoamerykańskiego cha cha.

mat. nadesłane

os 21.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również