nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Legenda łotewskiego hokeja trenerem „Szarotek”?!

Władze TatrySki Podhala Nowy Targ wciąż poszukują następcy Marka Ziętary, który przed dwoma tygodniami zrezygnował z funkcji pierwszego trenera „Szarotek”. Nazwiska potencjalnych kandydatów są owiane tajemnicą, nam jednak udało się ustalić że jednym z nich jest Łotysz Aleksandrs Belavskis. 

To żywa legenda łotewskiego hokeja. Jako zawodnik rozegrał w reprezentacji swojego kraju 104 mecze w których zdobył 47 goli i zaliczył 48 asyst. Był uczestnikiem sześciu turniejów Mistrzostw Świata. W wieku 38 lat wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City. Jest wychowankiem Dynamo Ryga. Ponadto występował w Szwecji. W 2003 roku rozpoczął karierę trenerską. Przejął funkcję asystenta reprezentacji Łotwy. 11 lat później już samodzielnie prowadził Łotyszy na Mistrzostwach Świata w Czechach, zastępując Kanadyjczyka Teda Nolana. Pełnił też rolę pierwszego szkoleniowca reprezentacji Białorusi do lat 20. 

Propozycję objęcia roli  pierwszego trenera Podhala dostał też Czech Miroslav Fryczer, który polskim kibicom znany jest z czasów gdy w latach 2013-2015 był szkoleniowcem Ciarko PBS Bank Sanok, z którym w 2014 roku wywalczył tytuł Mistrza Polski. 

Fryczer ma za sobą niezwykle bogatą karierę zawodniczą. Występował m.in. w NHL (Quebec Nordiques, Toronto Maple Leafs, Detroit Red Wings oraz Edmonton Oilers) rozgrywając tam 432 spotkania notując 341 punktów za 150 goli i 186 asyst. Jako szkoleniowiec pracował m.in. w Czechach i we Włoszech, a ostatnio we Francji. 

Prezes TatrySki Podhale Nowy Targ Agata Michalska nie potwierdziła żadnej z tych  kandydatur, zaznaczając że wciąż trwają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania szkoleniowca. Michalska nie potrafiła też jednoznacznie powiedzieć, kiedy poznamy nazwisko następcy Ziętary. 

Jesteśmy w trakcie sezonu, więc nie jest łatwo znaleźć dobrej klasy trenera. Stąd wszystko wydłuża się w czasie. Nie jest to dla nas komfortowa sytuacja, ale tak jak już mówiłam wcześniej chcemy by wybór trenera był dokładnie przemyślany  – tłumaczy prezes Podhala. 

Aktualnie rolę pierwszego szkoleniowca pełni Marek Rączka. Problem w tym, że jest on również asystentem w pierwszej reprezentacji Polski, która 5 grudnia wylatuje do Kanady na serię spotkań sparingowych. Co wtedy? 

Jeżeli nie uda się nam do tego czasu zakontraktować trenera, trener Rączka po prostu nie poleci do Kanady – wyjaśnia Michalska. 

 

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna