Kamery live
prognoza pogody

Lata dwudzieste, lata trzydzieste… Ach, co to był za koncert!

3 marca 2024 06:07

NOWY TARG. W czasach pełnych stresu, pośpiechu brutalności, izolacji – cóż może lepiej ukoić serce niż sentymentalny powrót w lata dwudzieste, lata trzydzieste… Wtedy panie były kobiece i urokliwe, panowie szarmanccy i z szykiem, a świat odradzał się do życia po wojennych zawieruchach. Wszystko kipiało energią i nadzieją.

Lata dwudzieste, lata trzydzieste… Ach, co to był za koncert!

Do takiego wehikułu czasu zaprosiła publiczność Państwowa Szkoła Muzyczna, koncertem „Lata dwudzieste, lata trzydzieste…”

A przedsięwzięcie było organizowane ambitnie, z fantazją i rozmachem, bo przy udziale kilku lubianych i kreatywnych grup: podhalańskiego Stowarzyszenia PRO MUSICA, śpiewającej młodzieży skupionej w zespole „Te Voice Sound” Liliany Mamczur, kultowego New Market Jazz Bandu pod wodzą Jana Bobaka i Miejskiego Chóru GORCE, także Kuby “Bobasa” Wilka.

Do tego artystycznego zamysłu włączyło się Stowarzyszenie Dawnej Rabki Czar, użyczając stylowych kreacji. Było więc nie tylko czego posłuchać, ale i na co popatrzeć: meloniki, fraki, fantazyjne kapelusze pań, opaski na czołach, falujące fryzury, etole, suknie na ramiączkach, koronki, pióra, sznury pereł… Muzyka i śpiew rozbrzmiewały i ze sceny, i z galerii. Sala była pełna, publiczność zachwycona.

(asz)

Fot. Paweł Kos

 

Anna Szopińska 03.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również