Kamery live
prognoza pogody

“Łączymy na święta” – akcja terytorialsów

22 grudnia 2020 12:21

Małopolscy terytorialsi w okresie przedświątecznym, od 21 do 23 grudnia br. organizują wideo połączenia pomiędzy osobami starszymi przebywającymi w szpitalach i placówkach opiekuńczych, a ich rodzinami i bliskimi. – Łączymy nawet Nowy York z Nowym Targiem – mówi Dowódca 11 MBOT płk Krzysztof Goncerz – Akcji towarzyszą duże emocje, wzruszenie i wdzięczność za umożliwienie kontaktu z rodziną – dodaje.

Żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) w ramach akcji “Łączymy na Święta” będą pomagać osobom nie dysponującym wyposażeniem teleinformatycznym, w nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu z najbliższymi. Działania podejmowane są zarówno wśród kombatantów, którzy pozostają pod opieką żołnierzy WOT, ale również na wniosek zainteresowanych szpitali, domów pomocy społecznej i innych zainteresowanych osób. Pomoc niesiona jest również osobom chorym, samotnym, starszym, które zgłoszą takie zapotrzebowanie osobiście.

– Łączymy nawet Nowy York z Nowym Targiem – mówi Dowódca 11 MBOT płk Krzysztof GONCERZ. – Akcji towarzyszą duże emocje, wzruszenie i wdzięczność za umożliwienie kontaktu z rodziną – dodaje.

Żołnierze Obrony Terytorialnej jeżdżą do placówek medycznych, gdzie zachowując wszystkie formy ostrożności wynikające z norm sanepidu – poprzez łącza internetowe łączą pensjonariuszy domów pomocy społecznej, osoby samotne, starsze, pacjentów, którzy cierpią na koronawirusa, z ich bliskimi.

Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt. Brak bliskich w tym czasie czas boli najbardziej. Niezbędne jest aktywne uczestnictwo wszystkich biorących udział w świętowaniu, także tych, którzy z różnych względów zostali odizolowani od rodziny. Dlatego żołnierze WOT nie pozostawiają nikogo w tej samotności. „Łączymy na święta” – to misja i hasło akcji Wojsk Obrony Terytorialnej.

Kto może ubiegać się o służbę w 11 MBOT?

Zaproszenie dla osób, które chciałyby wspierać lokalną społeczność i podnieść swoje kwalifikacje poprzez służbę w 11 MBOT jest nadal aktualne. O służbę w małopolskiej Brygadzie może się ubiegać każdy, kto posiada obywatelstwo polskie, znajduje się w przedziale wiekowym 18-55 lat, posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie był karany za przestępstwo umyślne, posiada co najmniej wykształcenie podstawowe. Szczegółowe informacje na temat służby oraz rekrutacji do 11 MBOT można uzyskać w Wojskowych Komendach Uzupełnień: w Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.

mat. prasowy 11 MBPOT

 

os 22.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również