Kamery live
prognoza pogody

Kwiatowa Dama – z okazji 675. urodzin Miasta

18 czerwca 2021 13:14
Wyciszenie Włącz dźwięk

Na nowotarskim rynku pojawiła się dziś nowa dekoracja – Kwiatowa Dama. Pomysł jest związany z okrągłymi, 675. urodzinami Miasta Nowy Targ, a kolorystyka  kwiatów nawiązuje do herbu miasta. Chodziło o to, by w ten sposób – nieco mniej standardowy – przypomnieć mieszkańcom ważną datę – 22 czerwca, kiedy przypada rocznica nadania praw miejskich Nowemu Targowi.

zdj. Zbigniew Krauzowicz

-Mamy nadzieję, że pomysł przypadnie mieszkańcom do gustu i chętnie będą  robić sobie zdjęcia z Kwiatową Damą – mówi Katarzyna Put, naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji UM w Nowym Targu.

W ramach obchodów jubileuszu 675-lecia lokacji Królewskiego Wolnego Miasta Nowy Targ, w dniu 22 czerwca o godzinie 18:00 odbędzie się Uroczysta Msza Św. w kościele pw. Św. Katarzyny. Dzień wcześniej, 21 czerwca o godzinie 18:00, również w kościele pw. św. Katarzyny zostanie odprawiona Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i twórców sztandaru miasta. W tym dniu mija bowiem 25 lat od jego poświęcenia.

Z kolei  29 czerwca będzie miało miejsce otwarcie okolicznościowej wystawy „Nowotarżanie mają głos”. Wystawę będzie można oglądać do końca września, natomiast podczas wernisażu, panowie Antoni Nowak i Janusz Stopka przedstawią prezentację “Jak Nowy Targ swoje 650-lecie świętował. Druki ulotne, filmy, wspomnienia, wydawnictwa”. Pozostałe prezentacje przedstawią: Katarzyna Pajerska, Zuzanna Majorczyk i Mateusz Skupień. 

os 18.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również