Kamery live
prognoza pogody

Kurier z promilami

17 listopada 2020 12:30

2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego, którym przewożono przesyłki kurierskie. 22-letni mieszaniec powiatu nowotarskiego został zatrzymany wczoraj przez tatrzańskich policjantów w miejscowości Nowe Bystre. Grozi mu teraz kara 2 lat więzienia.

Kurier z promilami

W dniu wczorajszym dyżurny policji w Zakopanem otrzymał zgłoszenie, że po terenie gminy Poronin, białym dostawczym renault jeździ pijany mężczyzna. Natychmiast we wskazane miejsce wysłał policjantów ogniwa patrolowego-interwencyjnego. Nie było wiadomo, gdzie kurier pojechał dalej. Powiadomiono policjantów z sąsiedniego powiatu, którzy również przyłączyli się do poszukiwań.

Po chwili na terenie miejscowości Nowe Bystre tatrzańscy policjanci zauważyli poszukiwany pojazd. Na widok policyjnego radiowozu kierowca natychmiast wyłączył silnik i wyjął kluczyki ze stacyjki. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości policyjnym alkotestem okazało się, że 22-latek ma 2 promile alkoholu w organizmie i w takim stanie prowadził samochód dostarczając przesyłki adresatom.

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi powiatu nowotarskiego uprawnienia do kierowania pojazdami, a furgon z przesyłkami przekazali wskazanej osobie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, 22-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem/R.W.

os 17.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również