Kamery live
prognoza pogody

Kulturalne Krościenko nad Dunajcem

25 kwietnia 2023 23:04

Arie operowe i utwory ze znanych musicali można było podziwiać podczas niedzielnego „Spotkania z operą” w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Na scenie przepięknym lirycznym sopranem zaśpiewała Milena Sołtys Walosik, a akompaniowała jej na fortepianie Anna Ventura.

Kulturalne Krościenko nad Dunajcem

Na występ, którego organizatorem było Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem, przybyli licznie miłośnicy muzyki poważnej. Milena Sołtys Walosik zaśpiewała nie tylko znane arie operowe, ale i utwory ze znanych światowych musicali. Podczas koncertu przed kolejnymi utworami postacie kompozytorów przybliżała Anna Ventura. Opowiadała ona też bardzo ciekawe anegdoty. Występ tak bardzo się spodobał publiczności, że nie tylko oklaskiwała obie artystki gromkimi brawami, ale i prosiła o bis. Za pasjonujący występ Paniom dziękował obecny na koncercie wójt Jan Dyda. – Spotkania z operą będą na pewno kontynuowane – zapewnia Józef Szałwia, dyrektor Centrum Kultury i Promocji.

Warto podkreślić, że dysponująca przepięknym głosem, tzw. lirycznym sopranem w wielu jego odcieniach barw i dynamiki głosu pani Milena Sołtys Walosik pochodzi z stolicy Pienin. To tu zdobywała swe pierwsze doświadczenia, jako dziecko i nastolatka. Jest ona laureatką II miejsca w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka w 2021 r. Na swym koncie ma i inna prestiżową nagrodę, czyli tytuł Talentu Małopolski w 2010 r.

Artystka w latach 2014 – 2016 śpiewała w Chórze Opery Krakowskiej. Teraz będąc solistką z wielką swobodą porusza się w różnych gatunkach muzyki, począwszy od opery, przez muzykę oratoryjną, kantatową, repertuar pieśniarski, aż po piosenki musicalowe oraz typowe formy estradowe. Występuje ona podczas licznych festiwali muzycznych. Prezentuje tam zarówno dzieła kanonu oratoryjnego, jak i mniej znane kompozycje, szczególnie twórców polskich.

mat. nadesłane

os 25.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również