Kamery live
prognoza pogody

Kto wydmuchał największego balona? Znamy zwycięzców 19. Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia

23 sierpnia 2022 20:43

Na odbywającą się rokrocznie imprezę Rabkolandu, czyli Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia, po raz kolejny przybyły tłumy. W szranki stanęło 42 śmiałków, jednak Mistrz Polski mógł być tylko jeden

Kto wydmuchał największego balona? Znamy zwycięzców 19. Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia
Park Rozrywki Rabkoland słynie z oryginalnych imprez, do jakich niewątpliwie zaliczają się organizowane w lipcu Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy czy mające miejsce w ubiegłą sobotę Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. Pierwsze zawody odbyły się w 2003 roku i przyciągnęły aż 500 uczestników!
Zadaniem zawodników jest wydmuchanie jak największego balona w obecności kadry mierzącej, zwanej sędziami balonowymi, którzy dokonują pomiaru za pomocą specjalnych balonomierzy. Jak twierdzą sami uczestnicy, idealny czas żucia gumy przed rozpoczęciem dmuchania to ok. 10 minut. Technika przeżuwania i styl są dowolne, a każdy uczestnik może opracować swój autorski sposób – liczy się efekt końcowy!

W tym roku padł nowy rekord!

Podczas pierwszych mistrzostw zwycięzca stworzył balona o średnicy 20 cm, w 2021 roku padł natomiast nowy rekord – 26,1 cm. W tegorocznej edycji został on jednak pobity!
 
Tegorocznym Mistrzem w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia został Michał Ryrak z Małej Góry, osiągając wynik aż 31 cm! Na podium znaleźli się również Monika Rozpęda z Tarnowa i Marek Bielski ze Starej Wsi, którzy wydmuchali balony o wielkości kolejno – 29 i 26,5 cm. Oznacza to, że wszyscy medaliści pobili dotychczasowy rekord. Wyróżnienia otrzymały również kolejne osoby, które w klasyfikacji zajęły miejsca IV-X.
 
 
To świetne wyniki, biorąc pod uwagę, że rywalizacja była bardzo zacięta. W mistrzostwach wzięło udział aż 42 uczestników, a jeszcze więcej osób przybyło, aby podziwiać zmagania w roli obserwatorów.
 
– Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia to nasza flagowa impreza, która w trakcie tych prawie 20 lat przyczyniła się do powstania grona niemal zawodowych przeżuwaczy. Nic dziwnego, jest to świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale także dla dorosłych! – komentuje Piotr Wiecha, właściciel Parku Rozrywki Rabkoland.
 
Osoby, które przegapiły tegoroczną edycję nie muszą się martwić – kolejna już w przyszłym roku! To idealny moment, aby zacząć przygotowywać się do zawodów. Tymczasem Rabkoland nie zwalnia tempa i już 10. września organizuje Harce Krokodyla Oskara – park jest bowiem otwarty aż do początku października.
 
mat. prasowy 
 
os 23.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również