Kamery live
prognoza pogody

Kto odnowi stare księgi?

24 sierpnia 2017 09:34

Gmina Miasto Nowy Targ ogłosiła przetarg na wykonanie usług konserwacji i renowacji dawnych ksiąg z lat 1889-1918 dla Urzędu Stanu Cywilnego w Nowym Targu. Są to głównie księgi metrykalne aktów małżeństw, zgonów, urodzeń z takich miejscowości jak Chyżne, Trybsz, Lipnica, Podwilk, Piekielnik i Zubrzyca, a większość z nich pisana jest w języku węgierskim. 

Kto odnowi stare księgi?

Konserwacja ma polegać m.in. na naprawie uszkodzonych części lakowych,  usunięciu elementów metalowych, podklejeniu porwanych kartek, podklejeniu certyfikowanymi materiałami bezkwasowymi, ręcznym zszyciu naturalnymi nićmi, podklejeniu kart ksiąg bibułą japońską, z użyciem naturalnych klei (bez rozszywania księgi), bez zrywania sznurka, którym pierwotnie była zszyta księga, bez usuwania pieczęci lakowych, wyprostowaniu pozagniatanych kart, na odgrzybianiu ksiąg, które tego wymagają oraz na naprawie okładek, przy czym okładki, wyklejki, grzbiety i narożniki ksiąg nie mogą być zrywane i pozostają oryginalne. Napisy i etykiety na okładkach również pozostają oryginalne. 

Termin zakończenia prac wyznaczono na 11 grudnia br. Zamówienie podzielone jest na trzy części, a każde z poszczególnych zadań obejmuje 4-5 ksiąg wymagających renowacji. W wyłonieniu najlepszej oferty pod uwagę będzie brana cena, ale również termin wykonania usługi. 

Oferty składać można do 4 września br., a dla zainteresowanych wzięciem udziału w przetargu, istnieje możliwość obejrzenia ksiąg. 

źródło: SIWZ, UM Nowy Targ

 

NT24TV 24.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również